Африканці здобули першу перемогу на чемпіонаті світу-2010 (відео) Спорт 13 червня, 19:45
Сербія продовжила програшну серію на чемпіонатах світу. А Гана принесла першу перемогу для африканських країн на ЧС-2010.

На чемпіонаті світу розпочали боротьбу команди у групі D. Гана перемогла Сербію з рахунком 1:0.

Європейці могли відкрити рахунок вже на 1-й хвилині. Щойно серби розіграли м'яч в центрі поля і Пантеліч тут же завдав удару з 40 метрів. М'яч пройшов поруч зі стійкою. А через хвилину небезпечно відповів Аннан. Удар у ганця був неточним.

Ініціативу поступово захопили ганці, але вони, як і серби, діяли дуже обережно.

На 30-й хвилині серби заробили небезпечний штрафний удар. Коларов вистрілив з 25-метрів і м'яч просвистів поруч з дев'яткою. Через десять хвилин потужно пробив Станковіч і Кінгстон з трудом відбив м'яч.

Натомість ганці, попри перевагу у володінні м'ячем, майже нічого не створили біля воріт Стойковіча.

У другому таймі футболісти збірної Гани продовжували домінувати в центрі поля і матеріалізували свою перевагу у гольові моменти. На 54-й хвилині Асамоа в падінні пробив головою повз ворота, а через шість хвилин після удару головою Гьяна м'яч потрапив у стійку. У сербів після флангового навісу Пантеліча зобов'язаний був забивати Жигіч, але форвард зіграв незграбно.

Керманич сербів Радомир Антіч підсилив атаку, випустивши Данко Лазовіча. Однак на 74-й хвилині захисник Лазовіч був вилучений з поля.

Втім, гра у меншості мобілізувала сербів. Атакуючі гравців помітно додали в швидкості, чим створили проблеми в обороні ганців. На 79-й хвилині Мілаш Красіч розстрілював ворота з 10-ти метрів, але Кінгстон витягнув м'яч з-під поперечини. А у наступній атаці класно пробив головою Відіч - вище воріт.

Не забиваєш ти - забивають тобі. Причому серби отримали гол практично з нічого. Здравко Кузмановіч зіграв по-волейбольному у власному карному майданчику, за що арбітр справедливо вказав на 11 метрів. Перший пенальті на ХІХ чемпіонаті світу пробив Асамоа Гьян, перегравши Стойковіча.

Серби кинулися на штурм воріт ганців, але оборона останніх на чолі з Кінгстоном не дала збоїв.

В компенсований час Асамоа Гьян міг оформити дубль, але з вигідної позиції потрапив у стійку.

Сербія продовжила програшну серію на чемпіонатах світу до 5-ти матчів. А Гана принесла першу перемогу для африканських країн на ЧС-2010.

У іншому матчі групи D зіграють Німеччина і Австралія.