Альберто Контадор виграв "Тур де Франс"-2009

Альберто Контадор - переможець "Тур де Франс"-2009© AFP
Спорт 27 липня, 2009, 12:58 1001
Іспанець Альберто Контадор став дворазовим переможцем престижної велогонки "Тур де Франс".

Іспанець Альберто Контадор став переможцем престижної велогонки "Тур де Франс" -2009, що 26 липня фінішувала в Парижі на Єлисейських полях.

Для 26-річного гонщика команди Astana цей успіх став другим у кар'єрі: у 2007 році Контадор виграв "Тур де Франс" у складі Discovery Channel. Перший титул дістався іспанцеві після того, як лідер "Великої Петлі" -2007 датчанин Мікаель Расмуссен був знятий з перегонів через вживання допінгу.

Зазначимо, що новоявлений чемпіон очолив генеральну класифікацію "Тур де Франс" після 15-го етапу, надалі впевнено нарощуючи перевагу над суперниками. Результат Контадора - 85 годин 48 хвилин 35 секунд.

Заключний етап іспанець завершив на 96-му рядку підсумкового протоколу, фінішувавши у загальній групі гонщиків. Перемогу на 21-му етапі святкував британець Марк Кавендіш, який виграв п'ять гонок "Тур де Франс".

Легендарний Ленс Армстронг завершив виступ на третьому місці в загальному заліку, відставши від переможця на 5 хвилин 24 секунди. Другим став люксембуржец Енді Шлек з Saxo Bank, поступившись Контадору 4 хвилини 11 секунд.

Вкрай невдало виступив на "Тур де Франс" найсильніший український велогонщик Ярослав Попович. По ходу гонки він більше відстоював інтереси своєї команди Astana, ніж особисті амбіції. У підсумку, Ярослав Попович завершив перегони на 41-му місці, відставши від переможця на 1 годину 8 хвилин і 8 секунд. Інший українець Володимир Густов – 45-й з відставанням в 1.08,15.

У заліку командному заліку перше місце посіла Astana.