Американець зробив Росію чемпіоном!

Спорт 17 вересня, 2007, 10:55 279
Збірна Росії з баскетболу виграла чемпіонат Європи з баскетболу, перемігши у фіналі господарів турніру, іспанців.

Переможцем чемпіонату Європи з баскетболу серед чоловіків , що завершився в Іспанії, стала збірна Росії. Команда Девіда Блатта у фінальному матчі з рахунком 60:59 переграла діючих чемпіонів світу іспанців.

Господарі турніру почали матч дуже потужно, і до середини першої чверті вели з рахунком 15:4, при цьому їх суперники не змогли реалізувати 11 з перших 13 кидків. До закінчення 10-хвилинки росіянам не вдалося скоротити відставання.

Проте в другій чверті збірна Росії зуміла нав'язати суперникам свою гру, вдало діяла в захисті, і на перерву команди пішли за рахунку 34:31 на користь господарів.

Третя чверть розстановку сил не змінила, хоча іспанці знов пішли у відрив, але росіяни зуміли відновити триочкову різницю в рахунку.

За півтори хвилини до закінчення поєдинку здавалося, що для росіян все скінчилося – 54:59, але, скоротивши розрив до мінімуму, вони за кілька секунд до фінальної сирени вийшли вперед.

Холден
Джон Роберт Холден став одним з героїв фінального поєдинку.
Героєм став розігруючий збірної Росії Джон Роберт Холден, який до цього ще й зробив перехват, скориставшись помилкою лідера іспанців Пау Газоля. На атаку у відповідь у іспанців залишалося 2,1 секунди. Останній кидок був довірений Пау Газолю, але він промахнувся.

Таким чином, збірна Росії вперше в своїй історії стала чемпіоном Європи. У 1993 році команда завойовувала срібні медалі, а в 1997 році – бронзові. Збірна СРСР ставала чемпіоном континенту 14 разів.

Іспанці раніше грали у фіналі найпершого чемпіонату Європи 1936 року, де вони поступилися збірній Латвії (18:24). З тих пір вони чотири рази (у 1973, 1983, 1999 і 2003 рр.) сперечалися за "золото", але кожного разу були вимушені задовольнятися "сріблом". Традиція залишилася незмінною і цього разу.

Найціннішим гравцем турніру (MVP) визнаний капітан збірної Росії Андрій Кириленко. У фінальному матчі він набрав 17 очок, зробив 5 підборів, 2 передачі, блок-шот і перехоплення.

Кириленко на післяматчевій прес-конференції відзначив, що його наорода - це нагорода всієї команди, а перш за все - тренера.

"Він великий тренер, я можу сказати це за всю команду, - сказав Кириленко. - Нам дуже приємно працювати з ним. З самого початку тренувань, з перших контрольних матчів ми як би росли разом, покращували взаєморозуміння і допомагали один одному. Це стосується і гравців, і тренера".

Девід Блатт народився 22 травня 1959 року в Бостоні (США). Як гравець виступав за команду Прінстонського університету (США), ізраїльські "Маккабі" (Хайфа), "Элітцур", "Хапоель" (Галіл-Еліон), "Хапоель" (Єрусалим), "Хапоель" (Нагарія).

Як головний тренер працював з ізраїльськими "Хапоелем" (Галіл-Еліон) і "Маккабі" (Тель-Авів), російським "Динамо" (Санкт-Петербург), італійським "Бенеттоном", з сезону 2007/08 - в турецькому "Эфес Пілсені".

З березня 2006-го року - головний тренер збірної Росії.

Баскетбол. Чемпіонат Європи. Фінал.

Іспанія - Росія -- 59:60 (22:11, 12:20, 15:15, 10:14)

Росія:
Кириленко - 17 очок + 5 підбирань + 2 передачі; Саврасенко - 10; Холден, Понкрашов - 8; Хряпа - 7 + 12 + 4; Моргунов - 4; Пашутін, Моня - 3; Самойленко - 0 + 2 +1.

Іспанія:
Кальдерон - 15 + 4 +2; П.Газоль - 14 + 14 + 3; Гарбахоса - 8 + 6; Фернандес, Рейєс, М.Газоль, Хименес – 5, Кабесас - 2.

Бронзовим призером стала збірна Литви, яка обіграла команду Греції з рахунком 78:69. Литовці завдяки цій перемозі одержали путівку на Олімпійські ігри.