Аршавін приніс "Арсеналу" перемогу над "Барселоною" (відео)

Пропустивши гол у середині першого тайму, "каноніри" відповіли двома м'ячами наприкінці поєдинку.

Лондонський "Арсенал" здобув вольову і вже четверту поспіль домашню перемогу у Лізі чемпіонів. У першому матчі 1/8 фіналу "каноніри" з рахунком 2:1 обіграли найкращу команду світу "Барселону".

Із першх хвилин господарі жваво взялися за справу. І якщо після розрізного пасу реактивного Тео Уолкотта отримати м'яч Робіну ван Персі не вдалося, то після дотепної передачі Сеска Фабрегаса голландець все-таки опинився на ударній позиції. Утім, Віктор Вальдес, вчасно залишивши ворота, скоротив кут обстрілу й не дозволив  форварду відзначитися.

Згодом "Барселона" продемонструвала здібність організувати миттєву й разючу контратаку. Давід Вілья, скориставшись тактичною помилкою центральних захисників "канонірів", відправив Ліонеля Мессі на побачення з Войцехом Щасним. Аргентинець обманним рухом поклав голкіпера на газон, але перекидаючи його, не влучив у дальній кут.

Намацавши слабке місце лондонської команди, каталонці збільшили швидкості й зовні легко перехопили ініціативу. Раз по раз вони намагалися проникнути до штрафного майданчика "Арсеналу" саме через центральну зону і врешті-решт на 26-й хвилині досягли свого. Тепер вже Мессі, незважаючи на протидії опікуна, проштовхнув м'яч на Вілью. Спроба створити штучний офсайд провалилася, чим і скористався верткий нападник. Якоїсь миті йому вистачило на те, щоб розвернутися і переграти воротаря - 0:1.

Незабаром, щоправда, підопічні Арсена Венгера ледве не відновили рівновагу, однак, знаходячись у зручній позиції, ван Персі знову змарнував свій шанс. Але це був лише епізод. "Синьо-гранатові" продовжували диктувати англійцям свої умови. Іноді потенційно небезпечні контрвипади господарів душилися "Барсою" в зародку, після чого перехоплений м'яч за допомогою коротких передач знову прямував до воріт "червоно-білих".

Чемпіони Іспанії дозволили собі скинути оберти лише наприкінці тайму, надавши змогу перевести подих "Арсеналу".

По перерві "каноніри" виглядали впевненіше, робили спроби розхитати захист каталонців, подали пару кутових і кілька разів потривожили Вальдеса. На 56-й хвилині непогана комбінаційна атака англійської команди завершилася гострим прострілом Саміра Насрі, проте ван Персі, котрий випередив свого візаві, бракувало влучності.

Перечекавши сплеск активності "канонірів", хлопці Хосепа Гвардьоли знову надали грі її колишній малюнок. Результатом цього став небезпечний момент за участю Мессі, проте від володаря Золотого м'яча знову відвернулося щастя. Звісно, перебіг подій не влаштовував Венгера, котрий у середині другого тайму почав підсилювати напад.

На полі з'явилися Ніклас Бендтнер і Андрій Аршавін. Саме росіянину й судилося стати героєм цієї зустрічі. На 78-й хвилині не без його допомоги ван Персі увірвався до штрафного майданчика "Барси" з лівого флангу й з гострого кута застав зненацька голкіпера, поціливши у ближній кут - 1:1.

Ще за п'ять хвилин заповнений ущерть стадіон вибухнув хвилею захвату. Насрі пронісся правою бровкою і, спинившись на мить, оцінив ситуацію належним чином. Його пас на Аршавіну був бездоганним, як, утім, і сам удар. Прикритий партнерами Вальдес не міг врятувати команду і за мить вже витягував м'яч із сітки - 2:1.

"Арсенал" переміг, але не забезпечив собі підсумкового успіху. За три тижні, 8 березня, на англійців чекає надважкий поєдинок на "Камп Ноу", де, щоправда, не зможе зіграти Херард Піке. Ключовий виконавець в центрі захисту іспанського клубу отримав зайву жовту картку.