Баррікелло виграв Гран-прі Європи

Рубенс Баррікелло виграв вперше за останні 5 років© AFP
Спорт 24 серпня, 2009, 00:55 1217
Бразилець Рубенс Баррікелло (Brawn GP) виграв першу гонку за останні 5 років.

Бразилець Рубенс Баррікелло виграв Гран-прі Європи, стартувавши з третього місця. Для Рубіньйо це перша перемога починаючи з Гран-прі Китаю у 2004 році. Володар поул-позішн Льюіс Хемілтон фінішував другим.

На старті обидва пілота McLaren, Льюіс Хемілтон і Хейккі Ковалайнен, зберегли перші позиції. Але вже після першого піт-стопа Рубенс Баррікелло протиснувся між двома "срібними стрілами".

Доля гонки вирішилася під час другої хвилі піт-стопів. Хемілтон заїхав у бокси в той момент, коли механіки тільки виносили гуму. Кілька дорогоцінних секунд пішло на те, щоб розчохлити гуму і встановити її на болід.

У підсумку 4-ох секундне лідерство перетворилося на 6-ти секундне відставання. Наздогнати Баррікелло на останньому відрізку діючий чемпіон так і не зумів.

Третім фінішував Кімі Райкконен, випередивши на другому піт-стопі свого співвітчизника з McLaren. П'ятим фінішну межу перетнув Ніко Росберг, майже наздогнавши на останніх колах Ковалайнена. Місцевий пілот Фернандо Алонсо до фінішу дістався шостим, слідом за ним - лідер чемпіонату Дженсон Баттон.

Незважаючи на те, що Дженсон фінішував лише сьомим, від своїх головних конкурентів в особі Марка Уеббера і Себастьяна Феттеля він відірвався. Гонка для Red Bull вийшла провальною: Феттель зійшов через відмову двигуна, а Уеббера, всю гонку тримався попереду Баттона, та на останньому піт-стопі програв не тільки Дженсону, але й Роберту Кубіца, і фінішував дев'ятим. Завдяки цьому на другу позицію в чемпіонаті вийшов Баррікелло.

Дебютант Роман Грожан фінішував 15-м. По ходу гонки новобранець Renault кілька разів вилітав, але болід не розбив.

Не розбив своє авто і дістався до фінішу гонщик Ferrari Лука Бадоер, який замінює в команді травмованого Феліпе Массу. Правда, відмінним його результат важко назвати. На старті Лука завдяки KERS виграв чотири позиції, але тут же його розвернуло. Потім був ще один розворот. Під час піт-стопа при виїзді на трасу Лука чомусь пропустив вперед Грожана, та ще заїхав за білу лінію, за що отримав пенальті у вигляді проїзду по піт-лейн. Та й по швидкості італієць поступався Райкконену дві-три секунди на колі. У підсумку Бадоер фінішував 17-м, випередивши лише пілотів, у яких були проблеми з технікою.

Отже, за шість етапів до завершення чемпіонату попереду, як і раніше, знаходиться Баттон з 72 очками. У Баррікелло 54 очки, у Уеббера - 51,5.

У Кубку конструкторів Brawn з 126 очками серйозно випереджає команду Red Bull, у якої 98,5 очок.

Наступна гонка - Гран-Прі Бельгії, відбудеться 30 серпня.