"Барселона" перемогла "Реал" в битві за Суперкубок Іспанії (відео)

"Барселона" виграла Суперкубок© Eurosport
Спорт 18 серпня, 2011, 04:59 3994 1
Гол Ліонеля Мессі на 88-й хвилині матчу з "Реалом" приніс "Барселоні" 10-ту перемогу в Суперкубку Іспанії.

Каталонська "Барселона" вкотре довела свою перевагу над мадридським "Реалом". В ніч на четвер підопічні Хосепа Гвардіоли додали до своєї колекції трофеїв перемогу в Суперкубку Іспанії.

Проте ця дуель з "Реалом" імені Моурінью на відміну від півфінальних матчів Ліги чемпіонів була надважкою. Каталонці зуміли вирвати перемогу лиш на 88-й хвилині повторного матчу, який проходив на стадіоні "Камп Ноу".

Героєм цього протистояння став, звісно ж, Ліонель Мессі. Аргентинець забив три з п'яти м'ячів у ворота Ікера Касільяса (один гол в Мадриді і два на "Камп Ноу").

Та, на відміну від минулого сезону, коли "Барса" була на голову сильніша за "вершкових", сьогодні каталонцям відверто пощастило.

На "Сантьяго Бернабеу" господарі розтринькали чимало гольових моментів, а гості реалізували все, що створили. Як наслідок - 2:2.

На "Камп Ноу" перевага була також на боці мадридців, але геніальний Мессі приніс "Барсі" 10-й Суперкубок Іспанії.

Якщо говорити про другий матч, то по грі "Реал" не заслуговував на поразку.

Королівський клуб міг відкривати рахунок на 1-й хвилині, але Вальдес "потягнув" відмінний удар Кріштіану Роналду. Мадридці діяли неймовірно активно, і в стартові хвилини гри здавалося, що "Барса" буде розбита на очах власних уболівальників.

Та на 15-й хвилині Мессі в центрі елегантно обіграв двох опонентів і віддав розрізаючу передачу на Іньєсту. Андрес не менш класно перекинув снаряд через Касільяса, відкривши рахунок.

Проте підопічні Моурінью відігралися через чотири хвилини. Після розіграшу кутового Бензема пробив з лінії штрафного майданчика, а Роналду підправив м'яч у сітку.

Але "Барса" відразу могла відновити статус-кво - мадридців пробачив Педро. Нападник з двадцяти метрів намагався елегантно переграти Касільяса, але той дотягнувся до м'яча, перевівши його на кутовий.

"Реал" відповів розкішним моментом у виконанні Кріштіану Роналду. Португалець гарматним ударом ледве не зламав поперечину, яка врятувала ворота каталонців.

Згодом Вальдес виручив "Барсу" після удару Озіла. А віддай Месут м'яч на вільного Хедіра і рахунок був би 1:2.

Натомість "Барселона" забила гол у роздягальню. Після розіграшу кутового Мессі обігрався з Піке, проскочив повз захисників і не залишив шансів Касільясу.

У другому таймі мадридці додали у швидкості, створивши чимало проблем обороні "Барси". Так на 53-й хвилині Роналду обіграв Дані Алвеша і завдав несподіваного удару у ближній кут. Але Вальдес перевів м'яч на кутовий.

І раптом у гостей здали нерви. Марсело грубо зіграв проти Мессі, Лео розсердився, а жовті картки отримали зовсім інші футболісти. Гравці стали провокувати один одного, благо, карток головний арбітр не шкодував.

На 62-й хвилині вже Пепе дуже жорстко зустрів Мессі, за що отримав лише попередження.

Однак каталонці недовго володіли перевагою, і в середині другого тайму "Реал" перехопив ініціативу. На 69-й хвилині Бензема бив зльоту, але м'яч полетів повз ворота. У наступній атаці Озіл виконав вивірену подачу з кутового в центр штрафного майданчика, але Серхіо Рамос з кількох метрів не потрапив у ворота.

Моурінью кинув всі сили в атаку, а Гвардіола підсилював захист.

Врешті-решт, гостям вдалося зрівняти рахунок. На 82-й хвилині після подачі кутового в штрафному майданчику господарів виникла метушня, в якій найспритнішим виявився Бензема. Француз спокійно відправив м'яч у сітку.

Здавалося, що зустріч перейде у додатковий час. Однак на 88-й хвилині "Реал" пропустив третій м'яч. В контратаці Мессі віддав м'яч направо на Адріано, а бразилець класно прострілив на ближній кут. Лео випередив захисника і і ударом в дотик відправив м'яч у сітку.

Міг Мессі оформити хет-трик. Новачок "Барси" Фабрегас вивів аргентинця на рандеву з Касільясом, однак Ікер виграв мікродуель у форварда.

Натомість фінальний штурм "Реала" не приніс жодних дивідендів.

Щоправда кінець матчу був затьмарений бійкою. Марсело біля брівки грубо влетів у Фабрегаса і пішло-поїхало. Команди зійшлися стінка на стінку, а підсумком штовханини стали три вилучення: реалістів Марсело і Месута Озіла та каталонця Давида Вільї. Хоча на "червоне світло" заслуговували як мінімум шестеро гравців.

Зазначу, що у вихідні "Реал" і "Барселона" повинні були стартувати у чемпіонаті Іспанії. Однак через страйк футболістів старт Примери перенесено як мінімум на тиждень.