"Барселона" - "Шахтар" - 5:1. Донецьк прощається з Лігою чемпіонів

"Барселона" завдала нищівної поразки "Шахтарю" у першому чвертьфінальному матчі Ліги чемпіонів.

На стадіоні "Камп Ноу" завершено перший матч у протистоянні "Шахтар" - "Барселона". Каталонці розгромили гірників з рахунком 5:1, фактично вирішивши питання виходу у півфінал.

З ймовірністю у 99 відсотків у півфіналі Ліги чемпіонів буде іспанське Ель-класико "Барселона" - "Реал".

Для "Барселони" це є 12-й чвертьфінал найпрестижнішого європейського турніру, а "Шахтар" уперше опинився у вісімці найкращих команд Ліги чемпіонів.

Чемпіони Іспанії та України провели восьмий поєдинок. В активі "Барселони" п'ять перемог, в "Шахтаря" - дві, ще одна зустріч завершилася внічию.

Ліга чемпіонів. 1/4 фіналу

Перший матч

Барселона. "Камп Ноу"

Головний арбітр: Крейг Томсон (Шотландія)

БАРСЕЛОНА (Іспанія) - ШАХТАР (Донецьк, Україна) - 5:1

Барселона: 1.Вальдес - 21.Адріано (19.Максвелл, 77), 16.Бускетс,  3.Піке, 2.Даніель Алвес - 15.Кейта, 14.Маскерано, 6.Хаві(к) - 8.Іньєста (20.Афеллай, 90), 10.Мессі, 7.Вілья (17.Педро Родрігес, 70)

Запасні: 31.Міньо - 9.Кркіч, 18.Міліто, 30.Тьяго Алькантара

Шахтар: 30.Пятов - 26.Рац, 44.Ракицький, 32.Іщенко, 33.Срна(к) - 3.Хюбшман (11.Едуардо, 83), 22.Мхітарян - 10.Вілліан (29.Тейшейра, 75), 8.Жадсон (7.Фернандіньо, 70), 20.Дуглас Коста - 9.Луїс Адріано

5:1 Хаві Ернандес, 86

Попередження: Разван Рац, 50; Андрес Іньєста, 59; Ярослав Ракицький, 66; Фернандіньо, 77

БАРСЕЛОНА НА 99 ВІДСОТКІВ ГАРАНТУВАЛА СОБІ ВИХІД У ПІВФІНАЛ

"Шахтар", зігравши добре у першому таймі, і створивши чотири гольових моменти, постав бліклою командою у другій 45-хвилинці.

90+2 хв: ФІНАЛЬНИЙ СВИСТОК

86 хв: Даніель Алвес обіграв Раца і прострілив в центр штрафного, де Хаві у дотик відправив 5-й м'яч у сітку воріт гірників

83 хв: Луческу кинув у бій Еудардо

82 хв: черговий, вже п'ятий, момент був у Луїса Адріано, але бразилець після прострілу Раца потрапив у стійку. М'яч прокотився по лінії воріт, вилетів в руки Вальдесу

81 хв: Іньєста вистрілив з лінії штрафного майданчика. Неточно

В останні хвилини атакують лише іспанці. Футболісти "Шахтаря" діють наче з гирями на ногах

77 хв: команди провели другі заміни

70 хв: Фернандіньо дебютує у поточному розіграші Ліги чемпіонів. Залишає поле Жадсон. Заміна і у складі "Барси": замість Давіда Вільї вийшов Педро Родрігес

У другому таймі "Барселона" не помічає "Шахтар". Каталонці переграють донеччан на всіх ділянках поля

62 хв: Мессі в оточенні трьох захисників вистрілив з лівої ноги і П'ятов перевів м'яч на кутовий

60 хв: однак відразу "гірники" пропустили четвертий гол. Мессі зібрав на себе увесь захист і відкотив м'яч на вільного Кейта. Сейду ударом в дотик відправив сферу у дев'ятку - 4:1

59 хв: ГОООООООООООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!!!

Срна навісив зі штрафного. Ракицький на бліжній стійці красиво пробив у дальній кут

53 хв: на рівному місці "Шахтар" пропускає третій гол. Хаві з кутового несподівано прострілив в центр штрафного майданчика, де Піке був без опіки. Удар в дотик і м'яч рикошетом від Ракицького влетів у сітку 3:0

Рац пропустить гру на "Донбас-Арені"

50 хв: Рац збив Алвеса на підступах до штрафного майданчика. Б'є Хаві і м'яч летить в руки П'ятову

48 хв: Рац прекрасною навісною передачею пасом вивів Адріано на ударну позицію, однак нападник знову не реалізував прекрасний момент. Треба випускати на поле Едуардо

46 хв: каталонці розпочинають другий тайм з центру поля

У першому таймі "Шахтар" виглядав доволі непогано, створивши три гольових моменти. В той же час, дві прикрих помилки у обороні призвели до двох пропущених м'ячів

ПЕРЕРВА

45 хв: Срна міг вивести Вілліана на ударну позицію, але пас хорвата був неточним

43 хв: Ракицький у класному підкаті зупинив прохід Давіда Вільї. Іспанець при падінні отримав травму руки

40 хв: Коста на лівому фланзі обіграв Бускетса, змістився до воріт і прострілив на Адріано. Нападник не дотягнувся до м'яча

Захисники помилились при створенні офсайду і при цьому забули про Алвеса, який і опинився на вістрі

34 хв: Іньєста прекрасним пасом з центру поля закинув м'яч у штрафний майданчик гостей. Дані Алвес вибіг з-за спин захисників, прокинув м'яч повз П'ятова і подвоїв перевагу господарів - 2:0

У "гірників" проходять непогані атаки, але не вистачає влучного завершального удару

27 хв: контратака "Шахтаря". Коста справа віддає передачу на Адріано, але Бустетс у відчайдушному підкаті перехопив м'яч

25 хв: Алвес дуже небезпечно навішує справа, перекинувши м'яч через П'ятова. Однак низьким гравцям атаки "блауграна" не вдалося переправити сферу у сітку

18 хв: грубо помиляється Іщенко і Мессі зліва виходить сам-на-сам з П'ятовим. Аргентинець намагався перекинути нашого голкіпера, але Андрій впевнено піймав м'яч

16 хв: Дуглас Коста збив Мессі на підступах до штрафного майданчика. Б'є Мессі і м'яч летить повз ворота в лічених сантиметрах від дев'ятки

В ці хвилини "Шахтар" тотально домінує на "Камп Ноу"

12 хв: дальній пас на хід Адріано. Вальдес вискакує з воріт і вибиває м'яч. На ногу Вілліану. Бразилець б'є метрів з 40-ка у порожні ворота, але не влучає

11 хв: Адріано знову втікає один на один і б'є поруч зі стійкою

9 хв: Адріано легко втік від захисників "Барселони", але нвдало обробив м'яч і був змушений відпасовувати назад і момент було втрачено

6 хв: Вілліан небезпечно пробиває з лівого флангу і Вальдес рятує ворота, діставши м'яч з ближнього кута

Іспанці скористалися грубою помилкою в захисті "Шахтаря"

2 хв: перша атака "Барселони" стала гольовою. Іньєста продерся повз захисників і пробив під опорну ногу П'ятову - 1:0

1 хв: в штрафному у боротьбі з захисником падає Мхітарян. Пенальті? Ні, арбітр не бачить порушення правил

21:45 донеччани розпочали гру в центрі поля

21:41 команди вже на полі. На "Камп Ноу" звучить гімн Ліги чемпіонів

21:38 На "Камп Ноу" є чимало вільних мість. Очікується 79 тисяч вболівальників

"Барселона" показала, що таке fair-play (відео)

Відеоогляд суперматчів у Мадриді і Мілані (відео)