Баттон виграв хаотичну канадську гонку

Дженсон Баттон - переможець Гран-прі Канади© AFP
Спорт 13 червня, 2011, 02:45 1959
Гран-прі Канади зупинила злива, яка обрушилася на Монреаль. Гонщики чекали у боксах покращення погодних умов близько години. Гонка тривала більше чотирьох годин - це рекорд в історії чемпіонату світу.

Британський пілот "Макларена" Дженсон Баттон виграв канадський етап чемпіонату Формули-1, обійшовши на останньому колі лідера сезону Себастьяна Феттеля; гонка в Монреалі розтяглася на чотири з гаком години через дощ.

Слідом за Феттелем фінішував його напарник по "Ред Булл" Марк Веббер, четверте місце зайняв семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер ("Мерседес"). Російський пілот "Лотус-Рено" Віталій Петров посів п'яте місце.

Через погані погодні умови старт був даний за машиною безпеки, яка звернула в бокси в кінці четвертого кола. Відразу після рестарту Фернандо Алонсо безуспішно намагався атакувати Феттеля, а Люіс Хемілтон врізався в Веббера, машину якого в результаті зіткнення розвернуло. Таким чином, Веббер відкотився на 15-е місце.

Хемілтон продовжив потрапляти в аварії і спочатку в боротьбі з Шумахером налетів на рекламний щит, а потім у результаті помилки свого товариша по "Макларену" Баттона в зіткненні з його болідом пошкодив заднє колесо і не зміг продовжити гонку.

Дощ над канадською трасою спровокував першу хвилю піт-стопів - пілотам, що стартували на змішаній гумі, довелося заїжджати на зупинку в бокси, щоб поставити дощові шини. Злива все посилювався, і після 24-го кола стюарди прийняли рішення призупинити гонку, яку впевнено очолював Феттель. На цей момент пілоти, які не міняли гуму "Лотус-Рено" Нік Хайдфельд і Петров займали четверте і п'яте місця відповідно.

Гран-прі Канади
AFP
По радіозв’язку гонщики скаржилися на практично нульову видимість
Перерва тривала дві години, і стихія дозволила відновити гонку. Відкатавши ще близько десятка кіл слідом за машиною безпеки, пілоти нарешті отримали можливість продовжити з'ясування відносин у бойовому режимі. Після рестарту Баттон знову опинився в центрі уваги: ​​його боротьба з Алонсо призвела до вильоту іспанця і вже п'ятого відвідування британцем боксів.

Траса підсихала, проте це не допомогло Феліпе Массі, який претендував на подіум, утриматися на асфальті при спробі обгону, і бразилець розбиває свою "Феррарі". Незабаром зійшов з дистанції Хайдфельд, для якого фатальною стала боротьба з японцем Камуї Кобаяші ("Заубер"). Уламки "Лотус-Рено" призвели до чергової появи машини безпеки. Після ще одного рестарту Кобаяші помилився і дозволив Петрову піднятися на п'яте місце.

Розв'язка Гран-прі Канади сталася на останньому колі. Феттель і Баттон обмінювалися рекордними для цієї гонки секундами, як раптом німецький пілот помилився, чим не забув скористатися чемпіон світу 2009 року.

Також в очкову зону потрапили Маса, Кобаяші, Хайме Альгерсуарі ("Торо Россо"), Рубенс Баррікелло ("Уїльямс") і Себастьєн Буемі ("Торо Россо"). Пілоти "Марусі-Вірджін" Жером Д'Амброзіо і Тімо Глок фінішували на 15-му і 16-му місці відповідно.

Становище лідерів чемпіонату після семи етапів: Феттель (161), Баттон (101), Уеббер (94), Хемілтон (85), Алонсо (69). Маса (32), Петров (31).

Положення в Кубку конструкторів: "Ред Булл" (255), "Макларен" (186), "Феррарі" (101), "Лотус-Рено" (60).