"Баварія", "Зеніт" і "Челсі" виграли національні Кубки

"Челсі" виграв Кубок Англії© uefa.com
Спорт 17 травня, 2010, 11:36 1395 3
"Челсі" та "Зеніт" з мінімальним рахунком перемогли своїх суперників, а "Баварія" розгромила "Вердер".

16-17 травня відбулися фінальні матчі національних кубків у Англії, Німеччині та Росії. По золотому дублю оформили "Челсі" та "Баварія". А бронзовий призер чемпіонату Росії "Зеніт" виграв перший трофей за останні три роки.

Найважче склалося для футболістів "Челсі". "Аристократи" з мінімальним рахунком обіграли "Портсмут", що вилетів з Прем'єр-ліги. Попри величезну ігрову та територіальну перевагу "синіх", нулі сяяли на табло "Уемблі" упродовж усього першого тайму. За це футболісти "Порстмута" мусять завдячувати примхливій Фортуні. Адже до перерви м'яч п'ять разів влучав у каркас воріт Девіда Джеймса! Одна стійка прийняла на себе удар Френка Лемпарда, інша - Дідьє Дрогба. Ще три рази той-таки Дрогба, Саломон Калу та Джон Террі перевірили на міцність поперечину.

А на 56-й хвилині вже підопічні Авраама Гранта, який два роки тому керував "Челсі" у фіналі Ліги чемпіонів, мали всі підстави скаржитися на невезіння. Жуліано Беллетті, котрий замінив травмованого Міхаеля Баллака, поклав на газон у власному карному майданчику Аруну Діндана, однак Кевін-Прінс Боатенг з 11-метрової позначки не зміг переграти Петра Чеха.

На 59-й хвилині щастя все ж посміхнулося Дрогба. Івуарійський форвард сам заробив і виконав штрафний - рикошетом від стійки м'яч пірнув у сітку. Напруга у фіналі зберігалася майже до фінального свистка, чому посприяв Лемпард, який також схибив з пенальті на 88-й хвилині.

Отже, "Челсі" виборов свій другий поспіль і шостий за ліком Кубок Англії. Саме шість разів підіймав його над головою і Ешлі Коул, який раніше тричі вигравав трофей із "Арсеналом". За цим показником захисник лондонців - рекордсмен. Нарешті, 50-річний Анчелотті став першим іноземним наставником (не враховуючи представників британських країн), який оформив переможний дубль на Туманному Альбіоні.

А "Портсмут" не зіграє у Лізі Європи, оскільки команда не проходила ліцензування у УЄФА.

Зеніт виграв Кубок Росії
AFP
"Зеніт" вдруге виграв Кубок Росії
У фіналі Кубка Росії, що вперше пройшов у Ростові-на-Дону, "Зеніт" виправдав статус фаворита і відсвяткував, хоч і мінімальну, але перемогу над новосибірським "Сибіром". Коли зустрічаються команди, котрі займають в національному чемпіонаті перше та п'ятнадцяте місця, не складає труднощів виявити фаворита. Зі стартового свистка пітерці почали доводити свою силу.

Однак реалізувати тотальну перевагу "Зеніту" вдалося лише після закінчення години гри. Томаш Губочан влучив у руку захисника, а Роман Широков влучно пробив з "точки" - 1:0. У час, що залишився, підопічні Лучано Спаллетті неодноразово могли збільшити рахунок. Непогані моменти не використали Ломбартс, Данні, Кержаков, але в підсумку команда задовольнилася мінімальною перемогою.

"Зеніт" виграв свій другий Кубок Росії - раніше пітерці перемагали в турнірі 11 років тому. Для Лучано Спаллетті цей трофей став першим, завойованим на тренерському містку нового клубу. Що стосується ж "Сибіру", цей клуб, незважаючи на поразку, отримав перепустку до Ліги Європи.

Баварія виграла Кубок Німеччини
AFP
"Баварія" виграла Кубок Німеччини
Нарешті, "Баварія" познущалась з "Вердера" у фіналі Кубка Німеччини. Новоспечений чемпіон завдав розгромної поразки з рахунком 4:0 третій команді Бундесліги.

З перших хвилин зустрічі вималювалася тотальна перевага мюнхенського клубу. Марк ван Боммель, Ар'єн Роббен, Франк Рібері, Томас Мюллер та Івица Оліч ставили перед захистом суперника складні завдання. Іноді у, здавалося, безвихідних ситуаціях "Вердер" рятували лише впевнені та майстерні дії воротаря Тіма Візе.

Реалізувати свою перевагу підопічні Луїса ван Галя спромоглися лише під кінець першого тайму, і у цьому їм допоміг захисник бременців Пер Мертезакер, який зіграв рукою у власному карному майданчику. Роббен відкрив рахунок з пенальті.

У перерві наставник "Вердера" Томас Шааф замінив інертного Аарона Хунта на Угу Алмейду, який майже одразу міг зрівняти рахунок, проте його удар прийшовся поруч із стійкою. За кілька хвилин Оліч нагоду відзначитися не змарнував, опинившись у потрібному місці й не залишивши шансів Візе - 2:0. Надалі "музики" відчайдушно намагалися виправити ситуацію, проте отримали ще два голи від Рібері та Швайнштайгера, а у перерві між ними ще й залишилися у меншості після повторного попередження Торстена Фрінгса.

Отже, "Баварія" впевнено виграла і таким чином зробила дубль, маючи перед собою завдання тріумфувати ще й у фіналі Ліги чемпіонів проти міланського "Інтера". Свій внесок у розгром "Вердера" зробив і українець Анатолій Тимощук, який з'явився на полі наприкінці поєдинку. Він став третім представником України, який завоював Кубок Німеччини. Раніше його у складі "Вердера" вигравали Юрій Максимов та Віктор Скрипник.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами uefa.com / А.Р.