"Бенфіка" з трудом перемогла "Брагу" у півфіналі Ліги Європи

Лісабонські "орли" перемогли "канонірів" з Браги© uefa.com
Спорт 29 квітня, 2011, 10:59 1290 3
У історичному двобої португальських команд в Лісабоні "Бенфіка" виявилася сильнішою за "Брагу".

У першому португальському протистоянні в рамках півфіналу Ліги Європи "Бенфіка" на своєму полі з мінімальним рахунком 2:1 перемогла "Спортинг Брагу".

"Орли" на правах господарів розпочали матч активніше і вже на перших хвилинах створили небезпечний момент, коли Оскар Кардосо перевірив пильність голкіпера червоних Артура потужним ударом із лінії штрафного майданчика.

Утім, дуже швидко "каноніри", котрі на попередніх стадіях плей-офф вибили з турніру спочатку "Ліверпуль", а згодом і київське "Динамо", вирівняли гру та завдяки активності Ліми почали загрожувати воротам Роберто.

Підопічні Жоржа Жезуша відповіли моментом Хав'єра Савіоли на 21-й хвилині. Нападник заволодів м'ячем на підступах до штрафного майданчика "Браги", але у боротьбі з захисником не зміг переграти голкіпера. Через десять хвилин свою нагоду змарнував Кардосо, якого чудовим пасом на побачення з Артуром вивів Пабло Аймар - форвард спрямував м'яч трохи вище поперечини.

Наступний спалах активності "орлів" припав на останню п'ятихвилинку першого тайму. Спочатку Артур врятував гостей після потужного "пострілу" Аймара, а згодом за голкіпера зіграла стійка, яка прийняла на себе удар Кардосо.

Утім, і "каноніри", які у шести зустрічах плей-офф забили лише чотири голи, мали чудову нагоду піти на перерву із матеріальною перевагою. Однак Лімі не вистачило кількох сантиметрів, аби замкнути простріл Алана.

Другий тайм розпочався під диктовку підопічних Жезуша. Вони тримали в напрузі оборону червоних, котрим, зокрема, добряче докучав Кардосо. На 50-й хвилині парагваєць після флангової подачі Максі Перейри знову пробив у стійку, але цього разу першим на добивання встиг Жардел, який і відкрив рахунок - 1:0.

Проте вже через три хвилини гості відновили рівновагу, коли Вандіньо вдало підставив голову після подачі Мігеля Гарсії.

Нічийний результат протримався до 59-ї хвилини, коли Кардосо зі штрафного знову змусив підопічних Домінгуша Пасьєнсії розпочати з центра поля.

Після пропущеного гола гості спробували взяти в облогу володіння Роберто, але - марно. Наставник "Браги", намагаючись врятувати матч, випустив на поле свіжих гравців, і час від часу біля воріт Роберто ставало гаряче.

Небезпечних ударів завдавали Ліма та Вандіньо, проте "Бенфіка" втримала потрібний рахунок.  Тепер на матч-відповідь у Бразі, що пройде за тиждень, лісабонці поїдуть з мінімальною перевагою.

Це було перше протистояння португальських команд у єврокубках. Проте слідом за ним ймовірно, буде і друге. Оскільки "Порту" на 99 відсотків гарантував собі путівку у фінал.