Біатлон. Україна розпочала рік з 4-го місця у чоловічій естафеті

Старт естафети© AFP
Спорт 6 січня, 2011, 11:33 1901
Українці провели непогану естафетну гонку у Оберхофі і, незважаючи на п'ять промахів, фінішували четвертими.

У німецькому Оберхофі стартував четвертий етап Кубка світу з біатлону. Увечері 5 січня відбулася чоловіча естафета. Українці провели непогану гонку і, незважаючи на п'ять промахів, фінішували четвертими.

А першу перемогу в сезоні здобули німці. За важких погодних умов німці зробили лише два промахи, що й допомогло господарям здобути перемогу.

Вітер на стрільбищі був фантастичний: 23 збірних на всіх примудрилися пробігти 100 (!!!) штрафних кіл! Причому, жодна команда не подовжила собі дистанцію менш, ніж на 300 метрів. Німці в цих умовах відчували себе, як риба у воді, і на фінішному колі Міхаель Грайс не поспішаючи долав дистанцію, потискуючи руки вболівальникам, які стояли на узбіччях.

У боротьбі за срібло чех Міхал Шлезінгр виграв фініш у легендарного норвежця Уле-Айнара Бьорндалена, який завдяки влучній стрільбі підняв Норвегію з 13 на 3 місце.

Наші хлопці вичавили максимум з ситуації, що склалася, закінчивши гонку четвертими. Олександр Біланенко заробив три кола штрафу на стійці. Надалі Андрій Дериземля (2-е місце на етапі!) і Сергій Семенов підняли команду до вісімки, а Сергій Седнєв навіть зумів впритул підійти до п'єдесталу пошани, але одне штрафне коло лідера нашої збірної не дозволило виграти срібні медалі.

Тим не менше, четверте місце виявилося найкращим результатом для нашої чоловічої естафети за два останніх роки! У заліку естафетних перегонів наша збірна перемістилася на шосте місце, а в Кубку націй - ми вже четверті.

Взагалі, настільки непередбачуваних перегонів не було вже давно: на початковому етапі в лідерах примудрилися побувати навіть збірні США та Болгарії, а підсумкове потрапляння в десятку японців трапляється по великих святах. Тому черговий провал збірної Росії хоч і дивує, але цілком зрозумілий. Іван Черезов здивував на своїй стійці: хоча він і витратив всього два додаткові патрони, але стріляв 2 хвилини 47 секунд! Важко згадати подібний приклад. І хоча потім росіяни виправили становище і до останнього рубежу претендували на срібло, але Євген Устюгов з восьми спроб на стійці не розбив жодної мішені.

Отже, четвертий етап Кубка світу стартував більш ніж інтригуюче. І тепер ми з нетерпінням очікуємо естафету у жінок! Початок гонки о 20:30 за київським часом! Побажаймо нашим дівчатам успіху у Свят-вечір.