Білорусь вперше в історії вийшла на Олімпіаду

Наші північні сусіди вперше у своїй історії візьмуть участь у олімпійському футбольному турнірі.

Збірна Білорусі з футболу здобула історичну путівку на Олімпійські ігри.

У матчі за бронзові медалі молодіжного чемпіонату Європи-2011 наші північні сусіди обіграли Чехію з рахунком 1:0, і стали однією з чотирьох європейських збірних, які поїдуть Олімпіаду-2012 у Лондоні.

Білоруси зі скрипом вийшли з групи (одна перемога при двох поразках), однак у вирішальних матчах постали добре організованою командою, по праву здобувши путівку на Олімпіаду.

Зазначу, що "олімпійський матч", як його назвали більшість європейських ЗМІ, пройшов у запеклій боротьбі без великої кількості небезпечних ударів. У першому таймі не було жодного достойного уваги моменту. А друга половина пройшла за невеликої переваги білорусів, котрі й здобули надважливу перемогу.

Білоруси могли відкривати рахунок на 52-й хвилині, але Скавиш не влучив по м'ячу після класної передачі кривбасівця Воронкова. Через 12 хвилин могли забивати Драгун і Філіпенко. Перший пробив поруч зі стійкою, а удар Філіпенка прийшовся у захисника.

На 72-й хвилині небезпечно відповіли чехи, але воротар БАТЕ Гутор врятував команду після небезпечного удару головою у виконанні форварда "Лаціо" Лібора Козака.

На 76-й хвилині Лукаш Ваха отримав друге попередження і чехи залишились у меншості. Ініціатива у матчі повністю перейшли до білорусів.

Нарешті, на 89-й хвилині Єгор Філіпенко приніс Білорусі квиток на Ігри у Лондоні. Після подачі зі штрафного з правого флангу захисник БАТЕ вдало підставив ногу, відправивши м'яч у лівий кут воріт чехів.

Чехи могли перевести гру у додатковий час, але Козак з меж штрафного майданчика пробив у лічених сантиметрах від дев'ятки.

Крім Білорусі на Олімпіаду вийшли ще три європейські збірні: Англія (господар Олімпіади), Іспанія і Швейцарія (фіналісти Євро-2011).

Нагадаємо, що молодіжна збірна України посіла останнє місце на Євро-2011, набравши одне очко у трьох матчах.