БК "Київ" виграв, "Азовмаш" програв

В атаці гравець БК "Київ". (Фото - bckiev.com.ua)
Спорт 14 листопада, 2007, 10:43 1115
Зі змінним успіхом провели матчі другого туру Кубка УЛЄБ українські баскетбольні команди, що приймали вдома своїх суперників.

У другому турі Кубка ULEB столичний БК "Київ" здолав латвійський АСК "Рига" з рахунком 79:67 і вийшов в лідери групи, здобувши дві перемоги на старті.

З початку зустрічі ініціативу захопили гості, кияни ж часто припускалися помилок, як в захисті, так і в нападі. Але незабаром господарі додали, і команди вже йшли на рівних.

"Відчувався тиск - адже цей перша наша домашня гра в розиграші Кубка ULEB", - так після матчу наставник БК "Київ" Томо Махоріч прокоментував невпевнений початок своєї команди.

Драматичним видалося завершення другої десятихвилинки. Гості вели 38:36, але таймаут пішов на користь киянам, і вони порівняли рахунок, а потім після свого таймауту знов вирвалися вперед латиші.

Але кидком з центру майданчика Джеттер за одну секунду до великої перерви вивів "вовків" вперед - 41:40.

У другій половині зустрічі картина кардинально помінялася. Кияни чітко показали супернику, хто господар на майданчику.

Головний тренер "Риги" після матчу сказав, що переломний момент настав в третій десятихвилинці, коли "Київ" повністю перехопив ініціативу, а його команді більше нічого не залишалося, окрім як відіграватися.

У другій половині зустрічі перевага киян кілька разів трохи не доходила до +20. Зрештою "вовки" виграли 79:67.

Після матчу, Томо Махоріч вибачився, що не змогли виграти з ще більшим відривом, а так само сказав, що головну задачу його команда сьогодні виконала:

"У нас сьогодні були проблеми з підбором, але це пов'язано з тим, що спочатку нам було необхідно зупинити снайперів.

Загальновідомо, що АСК "Рига" володіє хорошим набором далекобійників. Але, незважаючи на це, я задоволений, бо нам вдалося виконати головну задачу.

На жаль, травмувався Маравіч. Тяжкість цього пошкодження ми визначимо завтра".

БК "Київ" - АСК "Рига" - 79:67 (16:16, 25:24, 20:8, 18:19)
К: Джетер 17, Дроздов 14, Маркоішвілі 12, Стек 9, Фейсон 9.
Р: Бройлс 13, Валтерс 12, Брамлетт 10 + 11 підборів.

Наступний матч БК "Київ" проведе 20 листопада вдома проти французького клубу "По-Ортез".

Гравці клубу "Азовмаш"
Гравці клубу "Азовмаш" (Фото - btazovmash.com)
А ось маріупольський "Азовмаш" другий поєдинок розиграшу Кубка ULEB програв. І ця поразка стала першою для маріупольців цього сезону.

Перервав успішну серію чинних чемпіонів України нинішній лідер дивізіону А чемпіонату Росії клуб "Хімки".

Від початку поєдинку в Маріуполі команди йшли нога в ногу, а максимальна перевага в першому періоді досягла лише чотирьох очок. Але на першу перерву зустрічі лідерами пішли гості - 26:23.

Напружена боротьба продовжувалася і після перерви, але вдалішими були дії маріупольців: 54:48 – "Азовмаш" попереду після першої половини зустрічі.

Після перерви гості додали в атаці, але перевага все ще залишалася на стороні маріупольців. Зрівняти рахунок баскетболісти "Хімок" зуміли лише за чотири секунди до кінця третього періоду – 67:67.

У непростій кінцівці матчу щастя було на боці гостей – "Азовмаш" програв з рахунком 91:93 (23:26, 31:22, 14:22, 23:23).

"Азовмаш" поки йде на третьому місці в групі D. Наступний матч маріупольці проведуть 20 листопада у Франції проти "Нансі".

Сергій Ліщук, який отримав травму в матчі Суперліги проти "Кривбасбаскета", не зможе допомогти маріупольцям близько чотирьох тижнів.