Блискучий гол Шеви приніс перемогу "Динамо" в столичному дербі

З м'ячем Андрій Шевченко© DynamoMania.com
Спорт 5 жовтня, 2009, 01:55 1895
Київське "Динамо" йде на двотижневу перерву у ранзі лідера вітчизняної Прем'єр-ліги.

Поєдинок двох найкращих столичних команд відбувся в передмісті Києва, в Борисполі в рамках 9-го туру Прем'єр-ліги.

На домашній арені "Арсеналу", стадіоні "Колос", футболісти Олександра Заварова показали гарний футбол, однак цього виявилося недостатньо. "Динамо", періодично віддаючи територіальну ініціативу, зуміло матеріалізувати перевагу в кінці першого тайму. Перемогу підопічним Валерія Газзаєва приніс блискучий удар зі штрафного Андрія Шевченка.

У звітній зустрічі наставник динамівців через дискваліфікацію не міг розраховувати на тріо Мілевський-Вукоєвич-Маграо. Відсутність провідних виконавців відкрила дорогу до основного складу Михалику і Кравцю, які довгий час відновлювалися після травм. Тарас відіграв весь матч на призабутій для себе позиції опорного півзахисника, діяв у звично жорсткій манері, проте давався взнаки брак ігрової практики. Те ж саме можна сказати і про Кравця, який постійно відкривався і брав участь у пресингу, проте в основному працював без м'яча. У перерві замість Артема вийшов Гусєв.

Зазначимо, що трохи більше місяця тому обидві команди зустрічалися на цьому ж стадіоні в рамках Кубку України. У серпневій зустрічі також велася приблизно рівна гра. "Каноніри", що мають у своєму складі чимало досвідчених виконавців з практикою виступів на рівні Ліги чемпіонів, практично ні в чому не поступалися динамівцям.

Аналогічно можна сказати і про звітну зустріч. Будь підопічні Заварова більш точними на завершальній стадії, без турнірних очок поле стадіону "Колос" вони б не покинули. Давати грати "Арсеналу" дозволяли гравці "Динамо". У підсумку з приблизно однаковою періодичністю обидві команди створювали небезпечні моменти.

Однак м'яч побував у воротах лише один раз. Штрафний удар в 30-ти метрах від воріт закінчився прекрасних ударом у верхній кут Андрія Шевченка. Віталій Рева, який не чекав від динамівця подібного, проводив м'яч поглядом.

У другому таймі Валерій Газзаєв вніс корективи у тактичні побудови команди, випустивши на поле Гусєва. Переважно Олег діяв на вістрі атаки, отримуючи підтримку з флангів від Ярмоленка і Шевченка. За володіння м'ячем і небезпечними моментами у другому таймі "каноніри" перевершили динамівців. Небезпечно пробивав зі штрафних Симоненко, могли зрівняти рахунок Єщенко, Ролан Гусєв, Литовченко, Жоземар.

Проте найбільш небезпечні моменти були наприкінці матчу. Піймавши суперника на контратаках, спершу Ярмоленко, а потім Юссуф могли достроково зняти всі питання про переможця, однак підвели завершальні удари.

Мінімальна перемога 1:0 дозволила "Динамо" в ранзі лідера чемпіонату піти на невелику перерву, пов'язану з матчами національних збірних. Більше десяти динамівців вже у понеділок приєднаються до своїх збірних.

А найближчий матч "Динамо" проведе 20-го жовтня в Лізі чемпіонів проти "Інтера". Гра відбудеться на стадіоні "Джузеппе Меацца".