Бойова нічия у Донецьку

Спорт 16 липня, 2007, 10:55 328
В першому турі нового чемпіонату України з футболу донецький "Шахтар" на своєму полі зіграв внічию з київським "Динамо" – 1:1.

Обидва недільні матчі стартового туру чемпіонату України з футболу пройшли з участю донецької і столичної команд.

Проте якщо в Києві місцевий "Арсенал" поступився гостям з "Металурга", у яких відзначився хет-триком Олександр Косирін - 1:3, то на центральному стадіоні донбасівського краю "Шахтар" уклав мирову з динамівцями.

Вигравши в сезон свого 80-річчя всі три національні трофеї, київське "Динамо" прибуло до Донецька із задачею як мінімум не програти і чудово з нею справилося. А ось гірники напевно прагнули своєрідного реваншу за весь минулий сезон. Проте і вони повинні бути раді нічиїй, оскільки по ходу зустрічі "Шахтарю" довелося відіграватися.

Перший тайм пройшов за відчутної переваги біло-блакитних, яким вдалося відкрити рахунок з другої спроби. В обох випадках на ударній позиції виявлявся Діого Рінкон. Спочатку він не реалізував вихід віч-на-віч з Андрієм Пятовим, зате потім ударом головою вразив ціль після передачі Олега Гусєва справа.

Господарі до перерви створили лише один напівмомент, коли по воротах небезпечно бив Олександр Гладкий.

Друга половина зустрічі вже проходила за великої територіальною переваги "Шахтаря", який, зробивши декілька замін, включив швидкості і фланги. Під кінець години гри цей тиск гірникам вдалося втілити в гол.

Чіпріан Маріка протаранив оборону гостей і рикошетом від ноги захисника потрапив в перекладину. Жадсону залишалося лише зблизька головою добити м'яч у сітку, що він і зробив - 1:1.

З цього моменту і до кінця матчу суперники, не скидаючи швидкостей, шукали щастя на чужій половині поля. По два рази дончани і кияни обмінялися небезпечними ударами зі штрафних ударів, а потім пробачили один одному по голевому моменту. Вірніше, відмінно зіграли воротарі.

Спочатку Шовковський якимось чудом відбив могутній постріл Развана Раца, а за хвилину до фінального свистка вже Пятов парирував удар впритул новачка динамівців Ісмаеля Бангури, який вийшов на заміну.

Підсумкові 1:1 стали справедливим завершенням поєдинку, в якому ніхто не хотів поступатися. Тепер головні претенденти на титул поведуть тривалу заочну боротьбу, в яку спробують втрутитися харківський "Металіст" та "Дніпро", які напередодні здобули перемоги з однаковим рахунком 2:0 (над "Нафтовиком" і "Кривбасом" відповідно).

"Шахтар" - "Динамо" - 1:1
Донецьк. РСК "Олімпійський".

"Шахтар": Пятов, Срна, Чигринський, Кучер, Рац, Фернандіньйо, Хюбшман (Левандовськи, 46), Дуляй, Жадсон, Гладкий (Бєлік,75), Брандао (Маріка, 46)

"Динамо": Шовковський, Гіоане, Ребров (Нінкович, 76), Корреа (Майкл, 90), Клебер, Рінкон, Михалик, Гусєв (Бангура, 84), Несмачний, Ващук, Родріго