Чемпіонат Росії завершено. Огляд туру. Аналіз виступів українців

Алієв став найкращим гравцем чемпіонату за системою "гол+пас"© fclm.ru
Спорт 29 листопада, 2010, 15:46 1761
Олександр Алієв став другим бомбардиром чемпіонату і зіграє у Лізі Європи, як і "Спартак" Андрія Диканя. А Андрій Воронін і його "Динамо" провалили сезон.

28 листопада фінішував ХІХ чемпіонат Росії з футболу. "Зеніт" став чемпіоном ще за три тури до фінішу. ЦСКА і "Рубін" вирішили долю срібних і бронзових медалей також достроково. Нарешті московські "Спартак" і "Локомотив" заздалегідь кваліфікувалися у Лігу Європи.

А у заключному турі вирішувалося одне важливе питання, яка команда стане другою невдахою і вилетить у перший дивізіон. До "Сибіру" приєдналась "Аланія", яка не зуміла здолати немотивований "Сатурн". Натомість "Амкар", який довгий час йшов 15-м, зумів зберегти прописку у еліті. Пермяки зіграли у нульову нічию з ЦСКА.

"Зеніт" зіграв у "суху" нічию з "Крилами Рад". Причому півгодини чемпіони грали у меншості. Португальський захисник Фернанду Мейра примудрився отримати дві жовті картки за десять хвилин.

Не виявлено переможця і у московському дербі "Спартак" - "Динамо". На 27-й хвилині Веллітон, скориставшись неузгодженістю захисників, забив свій 19-й гол в чемпіонаті країни. Ще до перерви 34-річний Дмитро Хохлов, який проводив останній матч у кар'єрі, головою замкнув флангову подачу Андрія Вороніна. Другий тайм виявився багатий не на голи, а на вилучення. На 68-й хвилині румунський хавбек біло-блакитних Адріан Ропотан отримав пряму червону картку за підкат проти Ейдена Макгіді. А незабаром сам ірландець, грубо сфолив проти Марціна Ковальчика і достроково відправився відпочивати. На тому й закінчили - 1:1.

Нульова нічия зафіксована у Москві. "Локомотив" поділив очки з "Рубіном". Цей матч теж не обійшовся без вилучення. На 77-й хвилині "опорник" москвичів Дмитро Тарасов був покараний арбітром за удар ліктем в обличчя опонентові.

Найбільш результативними вийшли поєдинки в Томську і Нальчику. "Томь" відвантажила "Ростову" Олега Протасова три м'ячі - Олександр Харитонов оформив дубль, а перед самим фінальним свистком вразив ціль Кирило Ковальчук. В активі жителів півдня лише один гол - його автором став болгарський півзахисник Чавдар Янков.

З аналогічним рахунком 3:1, але вже на користь гостей, завершилася зустріч нальчикського "Спартака" з "Анжи". Гостям перемога була потрібніша, і вони її добилися зусиллями Андрія Стрельцова та Іллі Кухарчука (дубль). Гол престижу у складі нальчан забив 18-річний Магомед Мітрішев.

"Сибір" попрощався з компанією найсильніших гостьовою нічиєю з "Тереком" - 1:1. Господарі домоглися успіху в дебюті - грозненських вболівальників порадував Шаміль Асільдаров. Сибіряки уникли поразки на 71-й хвилині. Автором останнього гола команди в сезоні став Томаш Чижек.

Додамо, що володар третьої путівки у Лігу Європи визначиться за результатами кубкових матчів, які відбудуться весною 2011 року. Є ймовірність, що путівку в єврокубки отримає нальчицький "Спартак", який фінішував шостим.

УКРАЇНЦІ. Андрій Воронін, як і його "Динамо", навряд чи занесе цей сезон собі в актив. Нападник зіграв 26 матчів, забив 4 м'ячі і віддав 6 результативних передач. Також Воронін отримав 7 жовтих і 1 червону картку.

Голкіпер збірної України і "Спартака" Андрій Дикань зіграв 12 матчів, у яких пропустив 9 голів. До переїзду в Москву Дикань відіграв 18 матчів за "Терек" (16 пропущених м'ячів).

Олександр Алієв став другим бомбардиром чемпіонату Росії. У 25-ти матчах півзахисник "Локомотива" забив 14 м'ячів і зробив 6 результативних передач. За системою "гол+пас" Алієв став найкращим гравцем чемпіонату. Алієв отримав 6 жовтих і 1 червону картку.