Чемпіонат світу з легкої атлетики: підсумки

Спорт 2 вересня, 2007, 15:16 436
Українка Ірина Ліщинська завоювала бронзову медаль в бігу на 1500 метрів на чемпіонаті світу з легкої атлетики в Осаці.

Біг 1500 м
Фініш фінального забігу на 1500 метрів. Ірина Ліщинська - на дальному плані, в жовтій майці, №921.
Українська спортсменка Ірина Ліщинська посіла третє місце у фінальному забігу на 1500 метрів з результатом 4:00.69 хв. в останній день чемпіонату світу з легкої атлетики.

Коли бігунки відправилися на останнє коло, було ясно, що золото розіграють Маріам Юсу Жамал з Бахрейну і росіянка Єлена Соболєва, які пішли у відрив. Ірина була на п’ятому-шостому місці, відстаючи метрів на п’ять від призової позиції.

Але на фінішній прямій українка додала у швидкості і випередила спочатку марокканку Алауї Сельсулі, а потім і болгарку Йорданову. Інша українка, яка брала участь у цьому фіналі, Наталія Тобіас посіла 11-е місце (4:10.56). Перемогу здобула Жамал з результатом 3:58.75.

Бланка Власіч
Бланка Власіч перемогла у стрибках в висоту з результатом 2,05 м.
Віта Паламар у фіналі стрибків в висоту подолала планку на висоті 1,94 м, і посіла 7-е місце, разом із ще чотирма спортсменками. Впевнену перемогу, як і очікувалося, здобула хорватка Бланка Власіч – 2,05 м. З результатом 2,03 м друге місце розділили росіянка Чічерова та італійка Ді Мартіно.

Марафон виграла Катеріне Ндереба з Кенії (2:30:37), випередивши на 8 секунд китаянку Жоу Чунсю. Бронза – у Рейко Тоси з Японії.

Теро Піткамякі
Переможцем у метанні списа став фінн Теро Піткамякі.
Фінн Теро Піткамякі метнув спис за 90 метрів (90,33), що принесло йому золоту медаль. На другому місці норвежець Торкільдсен, третій – американець Грір.

Біг на 5000 метрів виграв Бернард Лагат з США (13:45.87 хв.). Це вже його друге золото на цьому чемпіонаті. Другим фінішував Еліуд Кіпчоге з Кенії, третім – Мозес Ндієма Кіпсіро з Уганди.

Зате Кенія святкувала перемогу в бігу на 800 метрів: Альфред Кірва Єго на одну соту секунди (1:47.09 хв.) випередив канадця Гері Ріда. Третє місце посів Юрій Борзаковський з Росії.

Завершили чемпіонат естафети 4х400 м. Згідно з прогнозами, чемпіонами стали американці

Жіноча естафетна команда США показала результат 3:18.55 хв., випередивши команди Ямайки та Великобританії. Чоловіча збірна США перемогла з результатом 2:55.56 хв., на другому місці Багами, на третьому – Польща.

Підбиваючи підсумки легкоатлетичного мундіалю, нагадаємо, що Україні він приніс срібло семиборки Людмили Блонської та бронзу Ірини Ліщинської

У медальному заліку перемогла команда США – 14 золотих, 4 срібних, 8 бронзових медалей. На другому місці Кенія (5-3-5), на третьому – Росія (4-9-3).

Головним героєм чемпіонату став американець Тайсон Гей, який зумів завоювати три золоті медалі в Осаці (100 м, 200 м, естафета 4х100 м).