"Червоні бики" здобули подвійну перемогу на заключному етапі Формули-1

Себастьян Феттель виграв заключний Гран-прі сезону© AFP
Спорт 2 листопада, 2009, 10:35 830 1
Сезон "Королівських перегонів" завершився в Абу-Дабі. Подвійну перемогу здобули гонщики Red Bull - Себастьян Феттель та Марк Уеббер.

Сезон-2009 чемпіонату світу Формули-1 завершився переможним дублем команди Red Bull. Вчетверте в цьому сезоні на першу сходинку піднявся Себастьян Феттель, другим фінішував Марк Уеббер. Третє місце дісталося чемпіону світу-2009 Дженсону Баттону.

Тепер детально про гонку. Володар поул-позішн Льюіс Хемілтон захопив лідерство з самого старту. Однак після першого піт-стопа пілот McLaren поступився лідерством Себастьяну Феттелю. А незабаром британець і зовсім зійшов через проблеми з гальмами. Після цього Феттель створив солідний відрив і впевнено довів гонку до переможного фінішу.

Успіх Red Bull доповнило друге місце Марка Веббера. На останніх колах його активно пресингував Дженсон Баттон, кілька поворотів вони проїхали пліч-о-пліч, але австралієць утримав другу позицію.

Четвертим фінішував Рубенс Баррікелло. Бразильцеві не вдалося випередити Феттеля в боротьбі за звання віце-чемпіона світу. П'ятим до фінішу дістався Нік Хайдфельд.

Знову підніс сюрприз Каму Кобаяші. У своїй другій гонці японець випередив досвідченого партнера по Toyota Ярно Труллі і заробив три очки за шосте місце. Сам Труллі фінішував слідом. Замкнув призову вісімку Себастьян Буемі.

У боротьбі за третє місце в Кубку конструкторів McLaren випередив Ferrari. Правда, у цій гонці жоден з пілотів цих команд не зміг заробити очки. Хейккі Ковалайнен фінішував 11-м, Кімі Райкконен - 12-м, Джанкарло Фізікелла - 16-м.

До фінішу не дісталися лише двоє пілотів. Крім Хемілтона, у якого виникли технічні проблеми, достроково з боротьби вибув Хайме Альгерсуарі. Під час першого піт-стопа пілот Toro Rosso переплутав свої бокси з боксами братської команди Red Bull. Довелося знову виїжджати трасу, але на ще одне коло палива не вистачило.

Отже, сезон завершився. Дженсон Баттон в підсумку заробив 95 очок, віце-чемпіоном з 84 очками став Себастьян Феттель. Бронзовий призер - Рубенс Баррікелло.

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами f1-world / А.Р.