Чотири десятки для України! Підсумки 8-го етапу Кубка світу з біатлону

Суперфініш Свендсен - Фуркад© AFP
Спорт 14 лютого, 2011, 15:12 1648 1
Для України другий американський етап виявився вдалим - чотири рази наші представники біатлону потрапляли у топ-10.

З 10 по 13 лютого у американському Форт-Кенті пройшов восьмий етап Кубка світу з біатлону. Для України другий американський етап виявився вдалим - чотири рази українці потрапляли у топ-10.

Сергій Седнєв посів восьме місце у спринті та фінішував 10-м у мас-старті. У жіночому мас-старті 10-ю фінішувала Валя Семеренко, а у спринті на високому для себе дев'ятому місці опинилась Інна Супрун.

Перейдемо до загальних підсумків етапу. У жіночих гонках всі перемоги дістались німкеням.  Андреа Хенкель виграла спринт і перс'ют та посіла друге місце у мас-старті. Магдалена Нойнер спочатку була третьою у спринті, потім виграла срібло у гонці переслідування, і, нарешті, виграла золоту медаль у мас-старті. Це лише друге особисте золото Нойнер на етапах Кубка світу-2010/2011. А Міріам Гьосснер взяла срібло у спринті. Крім німкень на п'єдестал піднімались француженка Марі Дорін та білоруска Дар'я Домрачова - у першої бронза у перс'юті, а у другої - в мас-старті.

У загальному заліку Кубка світу відбулась зміна лідера: у наступній гонці жовтий біб буде на плечах Андреа Хенкель! Німкеня випереджає фінку Кайсу Макаряйнен на дев'ять балів. Третя - як і раніше Хелена Екхольм. Четвертою у заліку йде лідерка за кількістю перемог (6 виграних гонок) на Кубку світу норвежка  Тура Бергер. У Форт-Кенті вона тричі була четвертою. Валя Семеренко опустилась на 10-те місце (554 очки).

Дві золотих медалі виграв Еміль Свендсен - норвежець був найкращим у спринті і перс'юті. А у мас-старті перемогу святкував Мартін Фуркад. Француз міг виграти золото і днем раніше, але він у гонці переслідування програв Свендсену лічені сантиметри на фініші (спортсмени показали однаковий час, однак фотофініш засвідчив мізерну перевагу Свендена). А лідер загального заліку Кубка світу норвежець Тар'єй Бо у всіх гонках був третім. Також відзначу срібні медалі поляка Томаша Сікори у мас-старті і чеха Міхала Шлезінгра у спринті.

У загальному заліку Бо набрав вже 823 очки і має 73-очкову перевагу над Свендсеном, а третім йде мартін Фуркад (724 бали). Сергій Седнєв піднявся на 9-ту сходинку (419 балів).

Відзначимо, що боротьба за Великий Кришталевий глобус продовжиться вже в російському Ханти-Мансійську, де 3 березня розпочнеться головна подія сезону - чемпіонат світу.

Однак любителям біатлону сумувати не доведеться. З 21 по 27 лютого у італійському Ріднау-валь Ріданна пройде чемпіонат Європи, з розкладом якого можна ознайомитися нижче.