Дива у футболі трапляються…

Спорт 22 листопада, 2007, 10:34 576
Російська футбольна збірна завоювала путівку на Євро-2008 завдяки принциповості хорватів, які у гостях обіграли англійців.

Англійці не їдуть на Євро-2008! Те, що відбулося в останньому турі у відбірковій групі E, доводить той факт, що й у футболі є місце диву, або в усякому разі те, що у цій грі абсолютно все можливе.

Росіяни, які не використали свого шансу у матчі проти ізраїльтян, вже майже змирилися з тим, що Євро-2008 вислизнуло в них з рук. Але хто міг подумати, що хорватська збірна, яка вже до матчу на "Уемблі" забезпечила собі участь на чемпіонаті Європи, обіграє англійців у Лондоні?!

Для всієї Англії та й для футбольної Європи результат матчу Англія – Хорватія став справжнім шоком! Причому англійці, програючи 0:2, зуміли зрівняти рахунок, але хорвати не заспокоїлись, і "добили" підопічних Стіва Макларена.

Хто після цього скаже, що у футболі втрачається принцип фейр-плей і можна наперед прораховувати результати певних матчів? В усякому випадку, принциповість і непоступливість збірних Ізраїлю і Хорватії запам'ятаються надовго…

Можливо, вирішальною помилкою тренера англійців Стіва Макларена стала заміна Пола Робінсона на Скотта Карсона у воротах збірної Англії.

Вже на 8-й хвилині Ніко Кранчар змістився в центр з лівого флангу і завдав несильного удару, проте м'яч якимсь чином минув голкіпера "Манчестер Сіті" і опинився в сітці воріт.

Майже відразу після цього московський спартаківець Стіпе Плетікоса не дозволив забити Шону Райт-Філіпсу, а на 14-й хвилині на "Уембли" запанувало гробове мовчання - хорватську контратаку почав Едуардо да Сілва, а колишній гравець ЦСКА Івіца Оліч обіграв Карсона і закотив м'яч у ворота.

Макларен в перерві зважився на значні зміни - на полі з'явився другий нападаючий Джермейн Дефо і Девід Бекхем, який надів футболку збірної в 99-й раз. Проте на початку другого тайму відмінний шанс збільшити перевагу хорватів упустив Едуардо - Карсон вдало зіграв ногами і відвів загрозу.

А через 11 хвилин після початку другого тайму англійці отримали шанс врятувати гру - Йосип Шимуніч порушив правила в боротьбі з Дефо, і Френк Лемпард упевнено реалізував пенальті.

Але хорвати продовжували атакувати і не переставали створювати біля воріт господарів небезпечні моменти - один Оліч міг зробити дубль в другому таймі.

Натомість забили англійці - Бекхем виконав фірмовий навіс з правого флангу, а Пітер Крауч технічно прийняв м'яч грудьми і відправив його до сітки.

До честі команди Славена Біліча, вона не задовольнилася нічиєю. Отримавши підкріплення в особі пари свіжих футболістів, хорвати пішли вперед і незабаром забили третій м'яч, який організували запасні гравці.

Даніель Праньїч коротким пасом знайшов у вільній зоні Младена Петріча, а той відмінним ударом під дальню штангу в черговий раз примусив капітулювати Карсона, який став головним невдахою матчу.

Англійські футболісти кілька разів одержували шанси порівняти рахунок, проте жоден з них так і не був реалізований.

Радість російських футболістів
Шалена радість російських футболістів по закінченні матчу в Андоррі. Збірна Росії вийшла на Євро-2008!
Підсумок потішив не стільки хорватів, скільки всю Росію - завдяки подвигу гостей на "Уемблі" на чемпіонат Європи їде команда Гуса Хіддінка. Та, в свою чергу, хоча і здобула скромну перемогу в Андоррі – 1:0 (гол забив Дмитро Сичов), цього результату вистачило, щоб випередити англійців в турнірній таблиці.

Збірна Англії пропустить чемпіонат Європи вперше з 1984 року. Тепер, на думку спостерігачів, тренеру збірної Англії, можливо, доведеться покинути свою посаду.

Наврядчи виправданням Макларену буде той факт, що цього вечора за національну команду не виступали багато сильних гравців - Майкл Оуен, Уейн Руні і Джон Террі, адже в цій країні вистачає й інших яскравих майстрів шкіряного м'яча.

Англія - Хорватія: дива на "Уемблі"

Спорт 22 листопада, 2007, 00:00

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами uefa.com / iPlus / BBC Russian / К.К.