"Дніпро" виграв дніпровське дербі і вийшов на третє місце

"Дніпро" - "Металург" Запоріжжя - 2:0© fcdnipro.ua
Спорт 14 квітня, 2010, 23:23 1953
"Дніпро" переміг у дніпровському дербі запорізький "Металург" і піднявся на третє місце в турнірній таблиці.

Історія протистояння запорожців та дніпропетровців - чи не найдавніша в Україні. З середини минулого століття матчі між командами сусідніх міст були безкомпромісними сутичками. Зрідка траплялися великі перемоги однієї з команд, які лише підливали масла у гарячий вогонь протистояння. І перед черговим дніпровським дербі гравці і "Дніпра", і "Металурга" говорили про принциповість і важливість майбутнього поєдинку, налаштовуючись на справжню битву.

З перших же хвилин гра пішла на зустрічних курсах. Запорожці аж ніяк не стали відсиджуватися в обороні. Навпаки, вони діяли дуже мобільно, намагаючись максимально переходити з оборони в атаку і повертатися до своїх воріт.

Господарі першу більш-менш небезпечну атаку провели на 17-й хвилині, коли флангову передачу Калиниченка не зумів приборкати Назаренко.

Потім вже біля воріт Лаштувки було подано декілька поспіль дуже небезпечних стандартів, що, схоже, змусило серйозніше взятися за справу дніпропетровських півзахисників.

У середині тайму "Металург" провів дуже небезпечну контратаку, в кінцівці якої Алозі перекидав м'яч через Лаштувку, але голкіпера підстрахував Лобжанідзе, вибивши м'яч з воріт.

Ближче до перерви дніпряни набагато міцніше заволоділи ініціативою, і на ворота гостей атаки стали йти одна за одною. Відзначитися міг Коноплянка, чий прицільний сильний удар з-за меж карного майданчика парирував Коваль.

Другий тайм активніше розпочав "Дніпро", але як і раніше до гольових моментів справа довго не доходила.

Лише через чверть години після відновлення гри на хорошій ударній позиції опинився Селезньов, але з його пострілом впорався голкіпер. А через кілька хвилин вже "Металург" відповів гострою контратакою, однак Алозіє головою пробив вище воріт.

На 68-й хвилині господарі відкрили рахунок. Коноплянка, отримавши м'яч на лівому фланзі, змістився ближче до центру і хльостко пробив у ближній кут.

Після пропущеного гола гостям не залишалося нічого іншого, крім як розкритися. Вперед "Металург" йшов наполегливо, але дніпряни дуже гостро контратакували.

А на 84-й хвилині Пісоцький міг звести нанівець усі зусилля "Дніпра", однак його удару забракло влучності.

На 88-й хвилині непоганий момент мав Гоменюк, але його удар головою після подачі зі штрафного вийшов трохи неточним. Потім знову бив з-за меж карного майданчика Коноплянка, але цього разу Коваль був напоготові.

На третій компенсованій хвилині "Дніпру" вдалася разюча контратака. Лобжанідзе класною діагоналлю відправив у прорив Коноплянку, той віддав передачу Феррейрі, і Осмар, увійшовши до карного майданчика, точно пробив низом.

2:0 і "Дніпро" і як мінімум на добу піднялося на третю сходинку у турнірній таблиці. Вже у четвер дніпропетровців може потіснити "Металіст", який в Харкові гратиме з "Іллічівцем".