Фак став головним відкриттям ЧС з біатлону

Спорт 17 лютого, 2009, 08:40 626
Індивідуальну гонку на ЧС з біатлону виграв норвежець Уле Ейнар Бйорндален, який випередив німця Крістофа Штефана і хорвата Якова Фака.

Кілька хвилин тому завершилася гонка на 20 км чемпіонату світу з біатлону, що проходить у Кореї. Одразу 10 спортсменів у підсумковому протоколі опинилися у межах однієї хвилині. А це означає те, що будь-хто з них, не зроби зайвого промаху, міг би стати чемпіоном світу.

Був серед цих біатлоністів і українець Андрій Дериземля. Але промах на останній "стійці" (загалом протягом гонки зробив 2 промахи) коштував нашому спортсмену медалі. Як і багатьом іншим...

Ну а хто ж переміг? Як завжди - Уле Ейнар Бьорндален з Норвегії. Він став, таким чином, триразовим чемпіоном у Пйончангу. Причому не завадили йому на шляху до чергового "золота" і три промахи.

Але головною сенсацією стала бронзова медаль молодого хорватського спортсмена з гучним прізвищем Фак. Минулого сезону цей біатлоніст був одним з аутсайдерів у світі біатлону, але цього року він показував досить пристойні результати, а сьогодні настав його зоряний час. Лише одного промаху припустився хорват і був досить швидким у лижах.

З тих біатлоністів, що стартували пізніше, лише німцю Крістофу Штефану вдалося випередити Фака. Отже, трійка призерів - Бйорндален, Штефан, Фак.

З українців добре, окрім Дериземлі, який посів у підсумку 8-е місце з відставанням 39 секунд від переможця, виступив  Олександр Біланенко, який з двома промахами посів високе 16-е місце. Роман Прима був 46-м, Сергій Седнєв - 47-м.

Судді позбавили Бйорндалена рекордного "золота"