Федерер переміг Надаля у фіналі турніру року Спорт 29 листопада, 11:54
Роджер Федерер здобув перемогу на підсумковому тенісному турнірі 2010 року, здолавши в фіналі першу ракетку світу Рафу Надаля.

Швейцарець Роджер Федерер переміг іспанця Рафаеля Надаля у фінальному матчі підсумкового турніру ATP в Лондоні. Федерер здобув п'ять перемог в п'яти матчах, програвши лише один сет якраз Надалю.

Зустріч завершилась з рахунком 6:3, 3:6, 6:1. Матч тривав 1 годину 37 хвилин. Швейцарець подав сім ейсів, в той час як іспанець виконав лише одну подачу навиліт.

Для швейцарця цей успіх на підсумкових змаганнях став вже п'ятим у кар'єрі. До цього він перемагав у 2003, 2004, 2006 і 2007 роках.

Також Роджер трохи поліпшив статистику особистих зустрічей з Рафаелем Надалем, тепер він поступається йому з рахунком 8-14.

Перша ракетка світу визнав, що у цей вечір Федерер був сильнішим і заслужено переміг: "Він показав дуже високий рівень тенісу, я можу лише привітати його, - відзначив Надаль. - Не буду стверджувати, що програв через тригодинний поєдинок з британцем Енді Марреєм. Я поступився, тому що мені протистояв дуже сильний суперник. Він діяв агресивно, йому вдавалася гра з форхенда і з бекхенда. Крім того, Роджер багато разів потрапляв у лінії".

Незважаючи на невдачу у фіналі, Надаль залишився задоволений своїм виступом у Лондоні: "Я щасливий тим, як провів цей тиждень, все було чудово. Переміг чотирьох тенісистів з TOP-8 на непростому для мене покритті. Цього ніколи не траплялося раніше".

Федерер сказав наступне: "Я вірив у намічений план від початку і до кінця. Незважаючи на те, що другий сет я програв, я радий тому, що не занепав духом. Думаю, матч я провів на найвищому рівні. Навіть не знаю, чи міг я зіграти ще краще, тому я дуже задоволений.

Тактика, яку обрав Надаль, була досить цікавою, але я все одно намагався більше атакувати. Я знав, що в підсумку це має окупитися, як в принципі і вийшло".

Клійстерс виграла підсумковий тенісний турнір 2010 року (відео)