Федерер переміг Роддіка у фантастичному фіналі Уїмблдона

Федерер тричі переміг Роддіка у фіналі Уїмблдону© AFP
Спорт 6 липня, 2009, 06:45 1262
Роже Федерер виграв 15-й, рекордний, турнір серії Grand Slam і повернув собі титул першої ракетки світу.

Зломивши в п'яти сетах опір американця Енді Роддіка, швейцарець Роже Федерер виграв Уїмблдон в шостий раз у своїй кар'єрі. Роже довів число перемог на турнірах серії Grand Slam до 15, побивши тим самим рекорд іншого американця Піта Сампраса. Завдяки цьому успіху швейцарський тенісист у понеділок повернув собі титул першої ракетки світу.

Для кожного з учасників фінал Уїмблдону був особливим. Роже Федерер в нинішньому сезоні здійснив одне з головних своїх заповітних бажань: вперше в кар'єрі виграв Roland Garros. Після цього успіху йому напевно хотілося повернути втрачений рік тому титул чемпіона Уїмблдону. Більш того, у випадку перемоги у сьогоднішньому поєдинку швейцарець повинен був після 11-місячної перерви очолити світовий рейтинг.

Що стосується Роддіка, то він, почавши працювати з іменитим тренером Ларрі Стефанкі, в нинішньому сезоні значно додав. І ось, на Уїмблдоні, він вперше з 2006 року вийшов у фінал турніру серії Grand Slam.

Статистика особистих зустрічей між Федерером та Роддіком говорила не на користь американця: він програв швейцарцю 18 з 20 очних зустрічей, в тому числі три в нинішньому сезоні. Були в історії взаємин двох тенісистів і два фінали на кортах Уїмблдону. Обидва - в 2004-м і 2005 роках - виграв Федерер.

Втім, цього разу це навряд чи мало значення. На Уїмблдоні-2009 Роддік грав краще, ніж коли-небудь. І в фінальному матчі він боровся з найсильнішим на даний момент тенісистом планети на рівних. Для того, щоб виявити переможця, тенісистам знадобилось п'ять сетів і 4 години 16 хвилин, при тому, що більше півтори години зайняла лише вирішальна партія.

Як не дивно, Федерер майже вдвічі перевершив свого суперника, відомого своїми гарматним подачами, за кількістю ейсів, поставивши при цьому особистий рекорд. На рахунку швейцарця їх виявилося рівно 50, у той час як у американця - всього 27. Дивно, що при цьому другий "сіяний" двічі програвав свою подачу, а сам зробив лише один брейк. Зате який! В 30-му геймі вирішальної партії за рахунку 15:14 на свою користь.

Енді Роддік програв фінал Уїмблдону
AFP
Енді Роддік знову програв фінал Уїмблдону
Та інтригуючої п'ятої партії і захоплюючої кінцівки могло б і не бути - використай Роддік всі надані йому шанси.

Суперники з перших же геймів почали змагатися у потужності і точності подач і, як наслідок, у стартовому сеті йшли "нога в ногу". Перша можливість зробити брейк з'явилася у Федерера в 11-му геймі, коли при рахунку "30:30" Роддік зірвав удар. Однак з прийому м'яч потрапив з мізерний аут, що підтвердило всевидюще "яструбине око".

Трохи пізніше швейцарець мав ще три шанси, але в кожному з цих випадків американця рятувала подача. Як наслідок, другий "сіяний" не зміг зломити суперника, а в наступному геймі "зламався" сам. Роддік реалізував свій перший же брейк-пойнт, взявши завдяки цьому і перший сет.

Тай-брейк другої партії, до якого суперники дісталися, утримуючи кожен свою подачу, став чи не визначальним моментом матчу. Роддік повів 5:1, а незабаром отримав чотири сетболи. Але Федерер створив маленький подвиг: він виграв шість м'ячів поспіль і зрівняв рахунок у матчі.

Тай-брейк сету третього ледь не став дзеркальним відображенням попереднього: тепер вже швейцарець повів 5:1, американець його майже дістав, але сет все ж залишився за Федерером.

А всього через 32 хвилини шостий "сіяний" знову відновив рівновагу за партіями. Ключовим у четвертому сеті став четвертий гейм, в якому швейцарець подарував супернику подвійний брейк-пойнт. Перший м'яч Роже відіграв ейсом, а от на другому "попався" на виході до сітки - Енді обвів його зліва по лінії. Після цього довести партію до перемоги американцеві, незважаючи навіть на прикре падіння в одному з ігрових епізодів, труднощів не склало.

У вирішальній партії кожен із суперників настільки впевнено тримав свою подачу, що складно було припустити за рахунок чого ж один з тенісистів зможе зламати опір іншого. У Федерера був брейк-пойнт на початку партії, який Роддік благополучно відіграв. Куди більш реальний шанс представився самому американцеві при рахунку 8:8, коли той повів 40:15 на чужій подачі. Однак спочатку американець помилився на прийомі (але й подача була сильна), а при "30:40" Федерер заганяв суперника по корту і вколотив м'яч в центр майданчика. Роддік відповісти не встиг. Ще дві вдалі атаки - і Федерер відвів від себе загрозу.

Роже Федерер
AFP
переможні емоції Роже Федерера
Розв'язка наступила тільки в 30-му геймі, який став чи не самим напруженим у вирішальній партії. При рахунку "рівне" Федерер коротко відповів з прийому, і Роддік не встиг до м'яча. Так швейцарець заробив перший матчбол, який тут же був реалізований: вирішальний удар американець зірвав, і м'яч полетів далеко за межі майданчика.

Варто зазначити, що у вирішальному геймі за швейцарця все зробив Роддік, у якого здали нерви - 4 грубі помилки в простих ігрових ситуаціях.

Не вірячи своєму щастю, Федерер підстрибував по корту. Він здійснив все задумане: знову переміг на Уїмблдоні, виграв 15-й, рекордний, турнір серії Grand Slam і повернув собі титул першої ракетки світу.

Янкович програла Уїмблдон через "критичні дні"

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами "Спорт-Експрес" / А.Р.