Фернандо Алонсо виграв кваліфікацію Гран-прі Угорщини

Фернандо Алонсо (Renault)© AFP
Спорт 25 липня, 2009, 21:05 1010
Лідер Renault Фернандо Алонсо стартуватиме з першого рядка на Гран-прі Угорщини.

Вперше у цьому сезоні Формули-1 поул-позішн виграв Фенандо Алонсо. Лідер Renault випередив двох представників Red Bull Себастьяна Феттеля і Марка Уеббера і стартуватиме з першого рядка на Гран-прі Угорщини. Лідер чемпіонату Дженсон Баттон лише 8-й.

Ніко Росберг показав кращий час у першій сесії - 1:20.793. Всього 49 тисячних секунди йому програв Льюіс Хемільтон. На третьому місці опинився Марк Уеббер, далі Себастьян Феттель, Нельсон Піке, Фернандо Алонсо та Себастьян Буемі. Лідер чемпіонату Дженсон Баттон першу частину кваліфікації закінчив 10-м. А ось з боротьби вибули обидва пілота BMW: Нік Хайдфельд лише16-й, Роберт Кубіца і зовсім 19-й. Джанкарло Фізікелла посів 17-те місце, Адріан Сутіл - 18-те. Дебютант Хайме Альгерсуарі показав останній результат. Причому на останніх хвилинах сесії його Toro Rosso зупинилась на трасі.

У другій сесії кращим виявився Марк Уеббер. Час австралійця - 1:20.358. На другий рядок на останніх секундах вскочив Льюіс Хемільтон. Третій результат показав Казукі Накаджіма. Далі розташувалися Себастьян Феттель, Кімі Райкконен, Дженсон Баттон, Хейккі Ковалайнен, Феліпе Масса, Фернандо Алонсо і Ніко Росберг. Не пройшли у фінал кваліфікації Себастьян Буемі, Ярно Труллі, Рубенс Баррікелло, Тімо Глок і Нельсон Піке.

Неприємна пригода сталося на останніх секундах сесії. Наприкінці швидкісної ділянки уламок машини Рубенса Баррікелло влучив в голову Феліпе Масси. Від удару бразилець втратив свідомість. Некерована Ferrari проскочила поворот і на великій швидкості влетіла у захисний бар'єр. Феліпе спочатку доставили в місцевий медичний центр, а потім вертольотом відправили у госпіталь.

У фіналі кваліфікації, старт якої був відкладений через аварію Феліпе Масси, спочатку темп задавали Льюіс Хемільтон і Марк Уеббер. За хвилину до закінчення сесії на перших рядках опинилися Фернандо Алонсо і Ніко Росберг. І тут зламалася система хронометражу. Пілоти довго намагалися з'ясувати, хто з них опинився на першому місці.

Через деякий час переможцем кваліфікації був оголошений Фернандо Алонсо - 1:21.569, на другий рядок поставили Себастьяна Феттеля, на третьому - Марка Уеббера. Далі розташувалися Льюіс Хемільтон, Ніко Росберг, Хейккі Ковалайнен, Кімі Райкконен, Дженсон Баттон і Казукі Накаджіма.