Ferrari здобула подвійну перемогу на Гран-прі Бахрейну

Фернандо Алонсо здобув перемогу у першій гонці за Ferrari© AFP
Спорт 14 березня, 2010, 17:24 1840 1
Перемогу у першій гонці сезону здобув новачок Ferrari Фернандо Алонсо, а другим фінішував його колега Феліпе Масса.

Тріумфом Ferrari завершилась перша гонка сезону-2010 у Формулі-1. Перемогу на Гран-прі Бахрейну здобув новачок Ferrari Фернандо Алонсо, а другим фінішував його колега по команді Феліпе Масса. Третє місце дісталося пілоту McLaren Льюісу Хемілтону. Семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер (Mercedes GP) перетнув фініш шостим.

Довгий час головним претендентом на перемогу був Себастьян Феттель, але молодого німця з Red Bull підвела техніка.

У дебюті гонки Феттель зберіг лідерство, а Фернандо Алонсо відібрав друге місце у Феліпе Масси. Через витік масла Red Bull Марка Веббера викинув густу хмара білого диму, і хоча сам австралієць поїхав далі без видимих проблем, його переслідувачам не вдалося уникнути проблем: на слизькому асфальті, зачепивши один одного, закрутилися Роберт Кубіца і Адріан Сутіл.

Зате чудово розібрався в ситуації Віталій Петров - росіянин вийшов на 11-те місце, відбив атаку Каму Кобаяші і почав планомірно тиснути на Рубенса Баррікелло.

Швидко вибули з боротьби майже всі пілоти нових команд - вже до 20-го кола в гонці не залишилося ні HRT, ні Virgin. А от гонщики Lotus продовжували впевнено рухатися вперед. На 13-му колі зійшов і Петров - розсипалася підвіска переднього правого колеса.

Перший (і єдиний) раунд піт-стопів у лідерів припав на 16-20 кола. Гонщики міняли шини SuperSoft, які вони використовували в кваліфікації, на Medium. Порядок у першій трійці не змінився, хоча відрив Феттеля від пілотів Скудерії скоротився вдвічі. У боротьбі за четверте місце Льюіс Хемілтон, зупинившись на круг раніше, зміг відібрати позицію у Ніко Росберга. Рекордну швидкість заміни шин показали механіки Феттеля - 4 секунди.

Незабаром після середини дистанції настала розв'язка - поломка на боліді Феттеля змусила лідера перегонів різко зменшити темп, і Себастьяна по черзі - до того ж без видимих складнощів - випередили Алонсо, Масса, а слідом і Хемілтон. Після цього Феттель зміг трохи збільшити швидкість і довго утримувати четверте місце.

Та все ж на останніх колах недавнього лідера спробував потіснити ще і Ніко Росберг - але Феттель встояв. В цей же час проблеми почалися й у Масси - Ferrari бразильця кілька разів серйозно кидало в сторону на гальмуваннях. Однак це не завадило Феліпе піднятися на призовий подіум - Ferrari зробила дубль на старті сезону, а Фернандо Алонсо почав виступи за нову команду з перемоги!

Що стосується Міхаеля Шумахера, то його повернення в Ф1 вийшло досить скромним - 41-річний німець став лише шостим, поступившись своєму молодому напарнику. Щоправда, він все ж таки фінішував раніше діючого чемпіона світу Дженсона Баттона.

Марк Уеббер замкнув першу вісімку - як і очікувалося, тон на старті сезону 2010 задають Ferrari, McLaren, Red Bull і Mercedes.

Відзначимо, що заборона дозаправок істотно змістила акценти в Формулі-1: на перший план тепер вийшов знос шин. Крім того, стартовий Гран-прі за традицією став хорошою перевіркою на надійність, яку витримали не всі.