Фігурне катання: бразилець став чемпіоном, а Україна - без медалей

Флоран Амодіо© yahoo.news
Спорт 31 січня, 2011, 12:23 1656
Підсумки чемпіонату Європи з фігурного катання, який проходив у Швейцарії з 24 по 30 січня

З 24 по 30 січня у швейцарському Берні проходив чемпіонат Європи з фігурного катання.

Чемпіоном Європи у чоловічому катанні став бразильський француз Флоран Амодіо. Він сенсаційно відкатав краще за свого співвітчизника і головного фаворита Браяна Жубера.

Зазначимо, що Амодіо народився в Бразилії і в дитинстві став сиротою. Незабаром він був усиновлений французької родиною і вже у Франції почав займатися фігурним катанням.

У змаганні жінок теж не обійшлося без сенсації - перемогла господарка Сара Майєр. А італійка Кароліна Костнер посіла друге місце.

Цікаво, що обидва фаворити - Жубер і Костнер - провалили коротку програму, але прекрасно відкатали довільний танок.

Українські фігуристи і фігуристки завершили чемпіонат без медалей. Але це й не дивно, враховуючи те, що у нас ніде тренуватися та й найкращі спортсмени України їдуть виступати за інші країни. Щоправда і у нашій команді є легіонер - американка Шиван Хекен-Кенеді.

У танцях на льоду Україну представляли дуети: Шіван Хекен-Кенеді - Олександр Шакалов і Надія Фроленкова - Михайло Касано. Обидві наші танцювальні пари, які є дебютантами першості континенту, успішно впоралися з виступами і в короткому, і в довільному танцях, і зайняли у результаті 11-те і 13-те місця серед 20 дуетів.

Антон Ковалевський з результатом 169.33 посів 15-те місце, а Ірина Мовчан не пройшла у фінал і посіла 26 місце.

У змаганні спортивних пар українці не виступали. Проте перемогу в цьому виді перемогу здобула колишня українка Альона Савченко в дуелі з чехом Робіном Шолкови. Пара представляє Німеччину.