Фінська перемога в Бельгії

Спорт 16 вересня, 2007, 19:39 251
Пілот Ferrari Кімі Райкконен виграв Гран-прі Бельгії, 14-й етап чемпіонату світу "Формула-1", який проходив на автодромі в Спа.

Фінський автогонщик Кімі Райкконен став переможцем Гран-прі Бельгії. Він зумів випередити напарника по команді Ferrari Феліпе Массу, а також пілотів McLaren Фернандо Алонсо і Люїса Хемілтона.

Райкконен стартував з поул-позішн і вже на перших колах гонки створив собі комфортний заділ для того, щоб не дозволити конкурентам підібратися на дистанцію атаки. В результаті фінн лідирував від старту до фінішу і здобув свою третю перемогу поспіль на Гран-прі Бельгії. У нинішньому сезоні він виграв вже четверту гонку.

Одним з ключових моментів бельгійського етапу чемпіонату світу стало протиборство Алонсо і Хемілтона, яким після виключення McLaren із загального заліку Кубка конструкторів належало боротися тільки в особистому заліку.

У чемпіонаті пілотів за три гонки до фінішу їх розділяє тільки два очки – 97 у англійця проти 95 у іспанця. Райкконен посідає третє місце з 84 очками, а у Масси – 77 очок.

Що стосується решти результатів Гран-прі Бельгії, то залікові місця з п'ятого по восьме посіли Нік Хайдфельд (BMW Sauber), Ніко Росберг (Williams), Марк Уеббер (Red Bull) і Хейккі Ковалайнен (Renault).

У Кубку конструкторів перемогу в чемпіонаті здобула Ferrari, що набрала 161 очко. Команда BMW Sauber гарантувала собі друге місце - у швейцарсько-німецької стайні 90 очок.

Наступна гонка відбудеться 30 вересня в Японії на новому автодромі у Фудзі.