Формула-1. "Червоні бики" виграли Гран-прі Туреччини

Феттель виграв третю гонку в сезоні© AFP
Спорт 8 травня, 2011, 18:50 1871
Турецький етап Формули-1 завершився повною перемогою комнади Red Bull - "червоні бики" зробили золотий дубль.

Німецький гонщик Себастьян Феттель здобув третю перемогу у чотирьох гонках чемпіонату світу Формули-1. Пілот Red Bull виграв Гран-прі Туреччини.

Друге місце у боротьбі з іспанцем Фернандо Алонсо виборов Марк Уеббер. По ходу гонки Алонсо тримався на другій сходинці, проте пілоту Red Bull вдалося атакувати і випередити гонщика Ferrari.

Відзначимо, що велика частина гонщиків пішла на тактику чотирьох змін гуми. Єдиним пілотом топ-команди, що ризикнули реалізувати стратегію трьох піт-стопів, став Дженсон Баттон. Британець претендував на четверту позицію в гонці, але зношені покришки не дозволили британцю утримати позаду себе Льюїса Хемілтона та Ніко Росберга.

На сьомому місці фінішував німець Нік Хайдфельд, росіянин Віталій Петров став восьмим. На останньому колі товариші по команді Renault випередили гонщика Toro Rosso Себастьяна Буемі, залишивши швейцарця на дев'ятій позиції. Очкову зону замкнув Камуї Кобаяши на Sauber, який пішов у гонку з останнього місця на стартовій решітці.

Пілот Ferrari Феліпе Маса кілька разів помилявся, виїжджаючи за межі траси, а на останньому піт-стопі втратив час через затримку під час зміни заднього правого колеса. У результаті Масса фінішував на 11 місці, на шість секунд випередивши Міхаеля Шумахера на Mercedes.

Після четвертого етапу Себастьян Феттель зміцнив своє лідерство в загальному заліку, на 34 очки відірвавшись від Льюїса Хемілтона. Завдяки подіуму на Гран-прі Туреччини Марк Уеббер перемістився на третю позицію, залишивши Дженсона Баттона четвертим.

У Кубку конструкторів "Червоні бики" набрали 148 очок і випереджають McLaren на 43 очки.

Наступна гонка Формули-1 відбудеться на іспанській трасі "Каталунья-Монтмело" 22 травня.