Формула-1. "Червоні бики" зробили золотий дубль у Бразилії

Red Bull виграє чергову гонку© AFP
Спорт 8 листопада, 2010, 10:13 1343
Перемогу у Гран-прі Бразилії здобув Себастьян Феттель з Red Bull, а його партнер по команді Марк Веббер фінішував другим.

Підходить до завершення чемпіонат світу-2010 у Формулі-1. Напередодні відбувся передостанній етап сезону - Гран-прі Бразилії, перемогу в якому здобув Себастьян Феттель з Red Bull, а його партнер по команді Марк Веббер фінішував другим. Третім перетнув фінішну лінію лідер чемпіонату Фернандо Алонсо.

У Бразилії визначився переможець Кубка Конструкторів, а от чемпіон Формули-1 у 2010 році буде визначений у заключній гонці сезону Гран-прі Абу-Дабі.

ХІД ГОНКИ. Володар поула німець Ніко Халкенберг не довго протримався в лідерах. Вже в першому повороті його пройшов Себастьян Феттель, трохи пізніше - Марк Веббер. Пізніше пілот Williams пропустив вперед і Фернандо Алонсо, і Льюїса Хемілтона, і ще кількох суперників.

Протягом всієї гонки Феттель знаходився на чолі пелетону, але Уеббер тінню слідував позаду, підтримуючи відставання у дві-три секунди. Так вони й фінішували. Третім приїхав Фернандо Алонсо, що пройшов на самому початку Хемільтона і Халкенберга. Цей результат дозволив пілотові Ferrari зберегти лідерство у чемпіонаті перед фінальною гонкою.

Хемільтон відстав від Алонсо в першій частині гонки майже на 15 секунд. Приблизно за 20 кіл до фінішу на трасі з'явився автомобіль безпеки, і у Люіса з'явився шанс відігратися. Відрив від найближчих суперників дозволяв здійснити піт-стоп, не ризикуючи втратити позицію. На свіжій гумі Хемільтон міг би наздогнати Алонсо, але після рестарту пілот McLaren дуже довго розбирався з круговими пілотами і занадто далеко відпустив лідера чемпіонату. Підсумок - четверте місце і 24 очки відставання. Дженсон Баттон фінішував п'ятим і втратив навіть математичні шанси на титул.

У першій десятці також фінішували Ніко Росберг, Міхаель Шумахер, Ніко Халкенберг, Роберт Кубіца і Камуі Кобаяші.

Після гонки в Бразилії Фернандо Алонсо лідирує з 246 очками. 238 очок у Уеббера, 231 - у Феттеля, 222 - у Хемілтона. Останній фактично вибуває з чемпіонської гонки, за перемогу в якій будуть боротися гонщик Ferrari і два пілоти Red Bull.

Відзначимо, що це п'ятий у сезоні золотий дубль для Red Bull.