Формула-1. Феттель продовжує штампувати перемоги

Феттель виграв дев'яту гонку в сезоні© AFP
Спорт 25 вересня, 2011, 08:34 1250
Феттель виграв Гран-прі Сингапуру, оформивши дев'ятий тріумф у поточному чемпіонаті Формули-1.

Німецький гонщик Себастьян Феттель здобув дев'яту перемогу у сезоні та майже гарантував собі другий поспіль чемпіонський титул у Формулі-1. Для оформлення чемпіонства Феттетю залишилося набрати одне очко у п'яти гонках.

Єдиним теоретичним конкурентом Феттеля залишається Дженсон Баттон з McLaren, який програє німцю 124 (!!!) очки.

У неділю, 25 вересня, Феттель виграв Гран-прі Сингапуру, одну з двох вечірніх гонок у Формулі-1. Стартувавши з поула, гонщик Red Bull легко помчав уперед.

В середині гонки автомобіль безпеки помітно скоротив розрив між ним та іншими гонщиками, але після рестарту лідер чемпіонату знову помчав вперед.

Лише на останніх колах, обережно розбираючись з трафіком, Себастьян підпустив до себе Баттона. На фініші пілот McLaren поступився Red Bull'у 1,7 секунди.

Досить щільна боротьба розгорілася за третє місце. Марк Веббер в черговий раз програв кілька позицій на старті, але незабаром вийшов на четверте місце, позаду лідера Ferrari Фернандо Алонсо. Велику частину гонки іспанець провів попереду австралійця, але під час рестарту Веббер скористався ситуацією, поки суперник розбирався з трафіком, і проскочив уперед. Після цього Фернандо зменшив темп, зосередившись на тому, щоб не втратити і четверту позицію.

П'ятим фінішував Льюїс Хемілтон. І цього разу гонка для чемпіона 2008 року не обійшлася без інцидентів. Під час старту Льюїс непогано стартував і було вийшов на другу позицію, але в першому повороті його заблокував Веббер. Щоб уникнути зіткнення, Хемілтону довелося пригальмувати, чим і скористалися інші пілоти.

Перше коло пілот McLaren закінчив на 8-й позиції. Він легко розібрався з парою Mercedes, а ось боротьба з Феліпе Массою закінчилася контактом. Бразилець отримав прокол, а Хемілтон - пошкоджене переднє антикрило і, трохи пізніше, пенальті, яке відкинуло його на 19 місце.

Виїзд автомобіля безпеки в середині гонки дозволив британцеві підтягнутися і поборотися за кілька очок.

Шостим фінішував Пол ді Реста, восьмим - Адріан Сутіл, так що для Force India ця гонка виявилася найкращою в цьому сезоні. Можливо, свою роль у цьому відіграла тактика двох піт-стопів, на один менше в порівнянні з лідерами перегонів. Між двома пілотами індійської команди вклинився Ніко Росберг.

А от другий Mercedes цього разу до фінішу не добрався. Практично на екваторі перегонів легенда Формули-1 Міхаель Шумахер в боротьбі з Серхіо Пересом налетів на заднє колесо Sauber'а. Болід семиразового чемпіона злетів у повітря і врізалася в захисний бар'єр. На щастя, німець самостійно залишив кокпіт розбитого боліда.

Дев'ятим до фінішу дістався Феліпе Масса, а призову зону замкнув Серхіо Перес.