Формула-1. Феттель виграв 10-ту гонку у сезоні

Себастьян Феттель / Фото: AFP

Чемпіон світу Себастьян Феттель переміг на 16-му етапі Королівських гонок, що проходив у Кореї.

Німецький гонщик Себастьян Феттель з команди Red Bull святкував перемогу на Гран-прі Кореї, яка стала для нього 10-ю у сезоні. Ця перемога дозволила команді Феттеля достроково виграти Кубок конструкторів.

Другим фінішував Льюїс Хемілтон з McLaren Mercedes, а третім приїхав напарник Феттеля Марк Веббер.

Феттель не зміг виграти старт у Хемілтона, але до кінця першого кола він вийшов у лідери. До другого піт-стопа відрив від пілота McLaren становив не більше 2-3 секунд, але на останньому відрізку німець прискорився і на фініші перевага склала вже 12 секунд. Можливо, Себастьяну допомогли проблеми, що виникли у Хемільтона ближче до фінішу. Британець насилу стримував атаки Веббера, але все ж зумів фінішувати другим.

На четвертій і п'ятій позиціях фінішували Дженсон Баттон з McLaren і Фернандо Алонсо з Ferrari. Дженсон Баттон на старті пропустив вперед Веббера і пілотів Ferrari. Але після першого піт-стопа Дженсон зміг відіграти дві позиції, а ось Red Bull наздогнати не встиг. Фернандо Алонсо більшу частину гонки провів позаду партнера по Ferrari Феліпе Маси і зміг вийти вперед тільки завдяки другому піт-стопу.

Шосте місце дісталося Массі. На сьомому місці несподівано фінішував Хайме Альгерсуарі, який на останньому колі обігнав Mercedes Ніко Росберга. Замкнули першу десятку Себастьян Буемі і Пол ді Реста.

Нагадаємо, що після гран-прі Японії, Феттель достроково виграв чемпіонат світу Формули-1 2011 року.

У боротьбі за друге місце в чемпіонаті, як і раніше, лідирує Дженсон Баттон (222 очки). На 10 очок від англійця відстає Фернандо Алонсо (212). Марк Веббер має 209 очоа, а Льюїс Хемілтон - 196.

Попереду три гонки, в яких і вирішиться доля другого місця. Наступний етап пройде 30 жовтня у Індії.