Формула-1. Феттель виграв гонку в Барселоні

Себастьян Феттель© AFP
Спорт 23 травня, 2011, 08:37 1238
Лідер чемпіонату світу Себастьян Феттель здобув четверту перемогу у п'яти гонках поточного сезону у Формулі-1.

Німець Себастьян Феттель продовжує штампувати перемоги на чемпіонаті світу Формули-1, вигравши Гран-прі Іспанії. Барселоні. Це четвертий успіх гонщика Red Bull в сезоні.

А його напарник Марк Веббер, стартувавши з поула, так захопився боротьбою з партнером по Red Bull, що на старті пропустив не тільки його, але й Фернандо Алонсо. Досить довго лідер Ferrari стримував пілотів Red Bull, але після пари піт-стопів попереду опинилися Феттель і Хемілтон, і саме вони повели боротьбу за перемогу. До самого фінішу розрив між ними становив одну-дві секунди. У кінці гонки Льюїс впритул підібрався до лідера чемпіонату, але так і не зміг вийти вперед.

Алонсо і Уебберу довелося боротися за третє місце. Іспанець пручався аж до четвертого піт-стопа, коли володареві поула все ж таки вдалося вийти вперед. Проте до цього часу повз обох дуелянтів зумів проскочити Дженсон Баттон, що пройшов гонку з трьома піт-стопами. У підсумку Алонсо виявився лише п'ятим, після чого скинув швидкість, щоб поберегти болід, і фінішував у колі від лідерів.

Для самого Баттона дуже невдалим було стартове коло, до кінця якого він був лише десятим. Але завдяки більш пізнім зупинкам чемпіон 2009 року зміг пробитися вперед і піднявся подіум.

Шостим фінішував Міхаель Шумахер. Майже всю гонку у нього на хвості просидів братський Mercedes Ніко Росберга. Молодий німець зробив кілька спроб пройти вперед, але більш досвідчений німець відбив всі атаки.

Замкнули першу десятку Нік Хайдфельд, Серхіо Перес і Камуі Кобаяші. Через проблеми з болідом Хайдфельд пропустив кваліфікацію і тому стартував лише останнім. Однак завдяки гарній стратегії пілот Renault зміг пробитися вперед. Німець показав неймовірну швидкість в самому кінці, пройшовши декількох суперників.

У чемпіонаті Феттель (118 очок) випереджає Хемілтона (77) на 41 очко. Третім йде Марк Уеббер - 67 очок. Четвертим - Дженсон Баттон (61); і п'ятим - Фернандо Алонсо (51).