Формула-1. Феттель виграв останню гонку сезону в Європі

Феттель виграв восьму гонку в сезоні© AFP
Спорт 11 вересня, 2011, 22:10 1412
Себастьян Феттель впевнено виграв Гран-прі Італії, відірвавшись від суперників аж на 112 балів.

Німецький гонщик Себастьян Феттель з Red Bull зробив черговий крок до другого поспіль титулу чемпіона світу Формули-1, вигравши Гран-прі Італії.

Німець стартував з поулу, але пропустив вперед Фернандо Алонсо, якого несамовито підтримували італійські вболівальники. Втім, на першій позиції лідер Ferrari протримався недовго. Феттель легко пройшов іспанця після рестарту гонки, викликаного масовим завалом у першому повороті, і помчав уперед.

Ніхто так і не зміг навіть близько наблизитися до лідера чемпіонату. Так що Гран-Прі Італії для Феттеля закінчилося восьмою перемогою у сезоні, яка дозволила відірватися від суперників аж на 112 балів!

А найближчий суперник лідера після гонки в Монці змінився, оскільки Марк Веббер не зміг дістатися до фінішу. На початку гонки австралієць занадто жорстко атакував Феліпе Массу. І якщо пілот Ferrari відбувся розворотом, то пілот Red Bull зламав собі переднє антикрило і вже в наступному повороті не зміг уникнути зіткнення із захисним бар'єром.

Фернандо Алонсо більшу частину гонки провів на другій позиції, але після другої серії піт-стопів його пройшов Дженсон Баттон. Іспанець зберіг третє місце, хоча в заключній частині його швидко наздоганяв інший McLaren під управлінням Льюїса Хемілтона.

Під час старту Хемілтон пройшов було Феттеля, але їх обох пролетів реактивний Алонсо. Після цього Льюїсу довелося пропустити вперед Феттеля, а на рестарті він програв боротьбу і Міхаелю Шумахеру, і це був вирішальний момент для Льюїса. Хемілтон дуже довго пресингував Шумахера, але обігнати семиразового чемпіона не міг. Боротьба була на межі, кілька разів пілот Mercedes буквально видавлював суперника з McLaren на траву. Усім цим скористався Баттон, який на одному колі пройшов і Хемільтона, і Шумахера.

Перед першою хвилею піт-стопів Хемілтон зміг пройти Шумахера, але після зупинки в боксах британець знову застряг за Міхаелем. Знову кілька кіл напруженої боротьби, яка в підсумку завершилася перемогою чемпіона 2008 року. Хемілтон кинувся доганяти лідерів, але наздогнав Алонсо тільки на останньому колі. А для того, щоб обігнати, англійцю просто не вистачило часу.

У результаті Хемілтон фінішував четвертим. Шумахер приїхав 5-м, Масса після розвороту зміг фінішувати 6-м.

Хайме Альгерсуарі з 18 місця на старті пробився на 7-е. Слідом фінішували Пол ді Реста і Бруно Сенна. Для останнього це перші очки у Формулі-1. Замкнув десятку Себастьян Буемі.

Отже, Формула-1 попрощалася з Європою до наступного сезону. А наступний етап чемпіонату відбудеться 25 вересня у Сингапурі.