Red Bull здобули подвійну перемогу на Гран-прі Японії

Себастьян Феттель© AFP
Спорт 10 жовтня, 2010, 12:26 1446 1
Себастьян Феттель здобув третю перемогу в цьому сезоні. А для Red Bull це четвертий золотий дубль в поточному сезоні.

Німець Себастьян Феттель з команди Red Bull став переможцем Гран-прі Японії. Другим фінішував його партнер по команді австралієць Марк Веббер, третє місце у  іспанця Фернандо Алонсо з Ferrari.

Феттель напередодні виграв кваліфікацію і пішов зі старту першим. На трасі Сузука він зумів зберегти першу позицію під час гонки. Для Феттеля ця третя перемога у ході нинішнього сезону. Для Red Bull - четвертий дубль у сезоні.

Дженсон Баттон довгий час зберігав лідерство, але після свого піт-стопу скотився на п'яте місце. Однак на останніх колах він обійшов свого напарника по McLaren Mercedes Льюіса Хемілтона. Семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер фінішував шостим.

Замкнули першу десятку Каму Кобаяші, Нік Хайдфельд, Рубенс Баррікелло і Себастьян Буемі. Варто відзначити Кобаяші, який, як і Баттон, вибрав тактику пізнього піт-стопа. Після зупинки в боксах японець відкотився за межі першої десятки, але активно почав прориватися вперед і фінішував сьомим.

Невдалою минула гонка вийшла для Renault. Віталій Петров потрапив в аварію вже на перших метрах дистанції, а у Роберта Кубіци несподівано відлетіло колесо після декількох кіл. На щастя, ніхто з пілотів не постраждав.

У кінцівці гонки відвалилося колесо і у Ніко Росберга, який йшов на 6-му місці. Ще одна дивна аварія сталася до старту гонки: Лукас ді Грассі серйозно розбив свій Virgin в швидкісному повороті 130R, коли тільки прямував на стартову решітку.

У загальному заліку чемпіонату світу Формули-1 на першому місці залишився Марк Веббер (220 очок). По 206 очок у Феттеля і Алонсо. 192 очка у Хемілтона, 189 – у Баттона.