Формула-1. Red Bull святкує перемогу на Гран-Прі Японії

Себастьян Феттель перемагає на Гран-прі Японії© AFP
Спорт 4 жовтня, 2009, 15:21 1033
Німець Себастьян Феттель з команди Red Bull виграв Гран-прі Японії. Лідер чемпіонату світу Дженсон Баттон набрав одне очко.

Німець Себастьян Феттель з команди Red Bull виконав завдання-максимум, вигравши гонку Гран-прі Японії в Сузуці. Лідер чемпіонату світу Формули-1 Дженсон Баттон при цьому фінішував лише восьмим, заробивши всього одне очко. Другим фінішував Ярно Труллі, третім - Льюіс Хемілтон.

Стартувавши з поулу, Феттель зберіг лідерство і одразу ж створив невеликий відрив від пари Хемілтон-Труллі. Хемілтон завдяки KERS пройшов Труллі, порівнявся з Феттелем, але опинився на невигідній траєкторії і змушений був відступити.

Після цього Феттель спокійно контролював хід гонки і після другого піт-стопа відірвався від суперників на 12 секунд. За декілька кіл до фінішу на трасі з'явилася машина безпеки, викликана серйозною аварією Хайме Альгерсуарі. Але рестарт не перешкодив Феттелю здобути третю у цьому сезоні перемогу.

Під час другого піт-стопа Труллі пересидів Хемілтона і повернув собі втрачену під час старту другу позицію.

Четвертим фінішував Кімі Райкконен, п'ятим - Ніко Росберг, шостим - Нік Хайдфельд. Два пілоти Brawn замкнули призову вісімку, причому цього разу Рубенс Баррікелло зміг випередити Дженсона Баттона.

До того ж, Баттона на останніх колах активно пресингував Роберт Кубіца, але лідер чемпіонату своє єдине очко успішно зберіг. Далі фінішували Фернандо Алонсо, Хейккі Ковалайнен, Джанкарло Фізікелла, Адріан Сутіл, Вітантоніо Ліуцці, Казукі Накаджима, Роман Грожан і Марк Уеббер.

Марк Уеббер стартував з піт-лейн, але перегони відразу ж не склалися для австралійця. Схоже, що команда Red Bull вирішила провести своєрідні тести по ходу гонки. Марк п'ять разів заїжджав у бокси, періодично йому міняли носовий обтічник. На своєму останньому колі Уеббер показав найкращий час кола, а фінішував він останнім з відставанням у два кола.

Не дісталися до фінішу тільки два пілоти Toro Rosso. Себастьян Буемі заїхав у бокси вже після 11 кіл - очевидно, виникли механічні проблеми. А за 10 кіл до фінішу свою машину на виході зі 130R розбив Хайме Альгерсуарі. Іспанець самостійно залишив кокпіт, явно в шоковому стані, але лікарі вмовили його лягти на носилки і відправили в медичний центр.

За два етапи до кінця сезону лідером чемпіонату залишається Дженсон Баттон - у нього 85 очок. На рахунку Баррікелло 71 очок, у Феттеля - 69. Всі троє продовжують боротьбу за титул.

Наступний етап чемпіонату світу Формули-1 відбудеться 16 - 18 жовтня у Інтерлагосі, Бразилія.