Формула-1. Себастьян Феттель виграв чемпіонат світу

Феттель - наймолодший чемпіон© F1News
Спорт 14 листопада, 2010, 19:43 1995
23-річний німецький гонщик Себастьян Феттель став наймолодшим чемпіоном світу в історії Формули-1.

Себастьян Феттель з команди Red Bull виграв чемпіонат світу Формули-1 у 2010 році. Німець жодного разу не лидірував в ході чемпіонату, але здобув титул завдяки перемозі на Гран-прі Абу-Дабі.

Призерами в Абу-Дабі стали британські пілоти McLaren Льюїс Хемілтон (2-й) і Дженсон Баттон (3-й).

Щодо інших претендентів на титул, то іспанець Фернандо Алонсо (Ferrari) і австралієць Марк Веббер (Red Bull) фактично провалили гонку, фінішувавши 7-м і 8-м відповідно. Алонсо, стартувавши з третього, чемпіонського для нього місця, по ходу гонки втратив чотири позиції.

Cемиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер потрапив у аварію на старті гонки, зіткнувшись з болідом Force India, за кермом якого був Вітантоніо Ліуцці.

У загальному заліку Феттель випередив Алонсо на 4 очки. 256 - у Феттеля, 252 - у Алонсо, 242 - у Веббера і 240 - у Хемілтона. Міхаель Шумахер посів дев'яте місце, набравши 72 очки.

Цікаво, що Феттель став наймолодшим чемпіоном світу. Німець завоював титул у віці 23 років і 137 днів. Таким чином він перевершив досягнення Льюїса Хемілтона, який став чемпіоном світу в 23 роки і 299 днів. До Хемілтона цим досягненням володів Фернандо Алонсо.