Героїчна нічия "Металіста" з "Евертоном"

Спорт 21 вересня, 2007, 10:09 309 1
Харківський "Металіст" створив маленький подвиг, відстоявши в меншості виїзну нічию в матчі проти англійського "Евертона".

"Евертон" - "Металіст"
Епізод матчу "Евертон" - "Металіст".
В першому матчі першого раунду розиграшу Кубка UEFA харківський "Металіст" у гостях зіграв внічию з англійським "Евертоном" – 1:1.

Як повідомляє прес-служба UEFA, головний тренер "Металіста" Мирон Маркевич прогнозовано і цілком виправдано запропонував супернику оборонну схему гри з одним нападаючим в особі Нвохи.

"Евертон" же на правах господарів, яким пророкували впевнену перемогу, виставив відразу три форварди - Аєгбені, Макфаддена і Джонсона.

Господарі до середини першого тайму вичікували, а потім таки добилися свого, причому з першого разу. Макфадден заробив кутовий і сам же його подав, а Лескотт, вигравши боротьбу на другому поверсі, відправив м'яч до сітки повз Горяїнова.

Буквально тут же подвоїти рахунок мав нагоду Якубу, але Горяїнов цього вечора був на висоті.

Справжній спектакль почався у другому таймі. Бабіч на 70-й хвилині порушив правила в штрафній на Лескотті - пенальті. Ганчаржик намагався було щось заперечити, але польський захисник відразу отримав "заспокійливе" у вигляді вилучення.

Джонсон
Енді Джонсон став антигероєм матчу у Ліверпулі.
Пробивати пенальті узявся Джонсон - Енді впевнено пробив під перекладину. Подумалося, що тепер "Металіст" може врятувати тільки чудо. І воно трапилося. Арбітр попросив перебити пенальті через те, що хтось з гравців раніше встановленого вбіг в штрафну. З другої спроби Горяїнов парирував м'яч, що летів в лівий від нього кут.

На 77-й хвилині головний тренер "Металіста" Мирон Маркевич зняв з гри недавно випущеного Антонова, укріпивши захист Махдуфі. Провівши на поля лічені секунди, марокканець став співавтором гола, відкотивши м'яч під удар Едмару (бразилець також вийшов на заміну), який низом відправив сферу до ближнього кута воріт господарів.

Але це було ще не все. Арбітр на 88-й хвилині знову углядів кримінал в діях Бабіча в штрафній, показавши захиснику "Металіста" другий гірчичник. Джонсон вирішив реабілітуватися за раніше нереалізований 11-метровий і знов підійшов до "позначки". Пробив на силу - над перекладиною.

"Евертон" - "Металіст": Філ Невілл проти Валентина Слюсара.
Шість компенсованих хвилин здавалися нескінченними, але "Металіст" вистояв. Удев'ятьох. А значить, шанси харків'ян на вихід в груповий турнір збільшилися…