Гол Агахови не врятував "Шахтар" від поразки

Джуліус Ахахова© shakhtar.com
Спорт 7 липня, 2009, 12:15 2112
"Шахтар" зазнав поразки у першому матчі на товариському турнірі Uhrencup в Швейцарії.

Донецький "Шахтар" зазнав поразки в першому матчі на турнірі Uhrencup на міжсезонному зборі в Швейцарії. "Гірники" поступились команді "Янг Бойз" з міста Берн.

Треба сказати, що "Янг Бойз" 7 разів перемагав на Uhrencup - вперше в 1963 році, останній раз - в 2007. Частіше у Гренхені перемагав лише "Базель" - 11 разів.

Перед матчем на стадіоні "Брюхл" для розігріву глядачів лунала "Калинка-Малинка". Серйозна публіка потягнулася в VIP-намет, розбитий поряд з полем, який майже не поступається йому розмірами. Зрозуміло, трапезувати, говорили про футбол ...

Біля входу дорогих гостей зустрічали манекени, одягнені у форми команд-учасниць. Не всіх, правда. Схоже, "Панатінаїкос" не розщедрився на футболку. А три інші команди були представлені. Цікаво, що манекена-чоловіка знайшли тільки одного, його і одягли у кольори "Базеля". Футболки "Шахтаря" та "Янг Бойз" наділи на муляжі дівчат.

Перейдемо до гри. Перший тайм протікав у жорсткій боротьбі при певному домінуванні "Шахтаря". На 18-й хвилині вихід Кастільйо один на один з воротарем швейцарців лише якимось дивом не завершився голом. Були можливості відзначитися і у Гая з Фернандіньйо, однак їх ударам забракло влучності.

Особливого слова гідна публіка. Стадіон уболівав кваліфіковано і доброзичливо. Оплесків удостоювалися не тільки гравці "Янг Бойз", але й "гірники". Причому завжди у справі.

У другому таймі Мірча Луческу радикально оновив склад. Під номером "77" на поле вийшов і Джуліус Агахова. Тут же Томаш Хюбшман віддав передачу на нігерійського форварда, а той майстерно розпорядився нею - підробив м'яч і пробив – 1:0.

А вже через хвилину "Янг Бойз" отримав право на пенальті, виконував його Хохтрассер. Але переграти Худжамова він не зумів.

І все ж, небезпечні випади "жовто-чорних" втілилися у забитий м'яч. Відмінний удар головою завдав Думбія - 1:1.

"Шахтар" мав моменти для здобуття перемоги, серед яких можла виділити епізод на 81-й хвилині, коли Олександр Гладкий пройшов кількох оборонців суперника та непогано пробив - якихось сантиметрів не вистачило, щоб м'яч залетів у сітку.

В принципі, у цьому матчі справедливою була би нічия. Ось тільки Думбія так не думав. На останній хвилині темношкірий футболіст створив неймовірне, створивши гол з нічого. Чесно скажемо, не без допомоги Іщенка, який помилився у власному карному майданчику.

"Янг Бойз" переміг 2:1. А доля головного трофею залишається відкритою до 8 серпня, коли "Шахтар" зіграє з "Базелем". Поки по три очки мають "Панатінаїкос", Базель" та "Янг Бойз".