Голландці розгромили "Зеніт" у Лізі Європи (відео)

"Твенте" - "Зеніт" - 3:0© AFP
Спорт 11 березня, 2011, 11:06 1759 1
Чемпіон Нідерландів "Твенте" сенсаційно розгромив чемпіона Росії "Зеніт" у першому матчі 1/8 фіналу Ліги Європи.

Голландський "Твенте" майже гарантував собі вихід у чвертьфінал Ліги Європи, обігравши удома російський "Зеніт" з рахунком 3:0.

У дебюті зустрічі Данні згаяв чудову нагоду розпечатати ворота "Твенте", не влучивши у ворота з забійної позиції. Здавалося, що ініціатива належить "Зеніту". Але господарі лише вичікували момент для стрімкої контратаки. І на 25-й хвилині блискуче реалізували свій шанс. Насер Шадлі навісив з правого флангу в центр штрафного майданчика, де Люк де Йонг, вигравши верхову боротьбу у Анюкова, головою поцілив у нижній кут.

Характер гри після цього змінився не дуже. "Зеніт", граючи першим номером, наполегливо підбирав ключі до володінь "Твенте". А господарі без особливих зусиль відбивали наскоки суперника. Гольові моменти, якими команди й раніше не балували глядачів, зникли зовсім.

Вже у компенсований до першого тайму час Бруну Алвеш міг зробити рахунок нічийним - захисник "Зеніту", перебуваючи на лінії воротарської, головою замикав подачу зі "стандарту", але пробив невдало.

А на самому початку другої половини підопічні Мішеля Прюдомма мали непоганий шанс забити вдруге. Шадлі, скориставшись відскоком, практично без перешкод наносив удар - м'яч полетів далеко в бік від воріт. "Зеніт" відповів потужним пострілом Олексія Іонова з лінії штрафної - воротар "Твенте" Николай Михайлов ліквідував загрозу.

Господарі діяли за колишньою схемою, немов виманюючи противника на свою половину поля. І на 55-й хвилині знову домоглися успіху. Денні Ландзат, класно зігравши на підборі, пробив з ходу з 20 метрів. Невеликий рикошет тільки додав складності В'ячеславу Малафєєву - м'яч покотився у правий від нього кут.

Спаллетті відреагував подвійний заміною, "омолодивши" центр поля. Роман Широков і Костянтин Зирянов поступилися місцями Віктору Файзуліну і Соболчу Хусті. Майже відразу "Зеніт" ледь не скоротив відставання. Лазович з близької відстані бив у притул, але Михайлов продемонстрував дива реакції. Трохи пізніше не пощастило Файзуліну - хавбек добивав м'яч у порожні ворота, але поцілив у голкіпера.

Заключний відрізок запам'ятався виходом на заміну Олександра Кержакова й черговим голом з "другого поверху" у виконанні де Йонга. Поразка із рахунком 0:3 майже не залишили чемпіону Росії шансів на вихід у чвертьфінал.

Нагадаємо, що у 1/16 фіналу "Твенте" обіграв казанський "Рубін" (2:0 на виїзді і 2:2 удома).