Гонщики Red-Bull зробили золотий дубль на Гран-прі Монако

Веббер здобув другу поспіль перемогу
Спорт 16 травня, 2010, 18:51 1834

Пілот Red Bull Марк Веббер виграв другий Гран-прі поспіль, ставши першим в Монте-Карло. Другим фінішував його напарник Себастьян Феттель, а доповнив подіум Роберт Кубіца з Renault.

На старті Веббер зберіг першу позицію, Феттель обігнав Кубіцу, а Баррікелло піднявся на шосте місце, випередивши Баттона, Шумахера і Росберга. Хюлкенберг розбив машину в тунелі, на трасу виїхав автомобіль безпеки. Наприкінці першого кола Алонсо відвідав бокси, змінивши гуму. Колом пізніше це ж зробив Бруно Сенна. За автомобілем безпеки вибув з боротьби Дженсон Баттон - перегрів і відмова мотора, механіки забули видалити заглушку з радіатора.

На шостому колі автомобіль безпеки залишив трасу, але рестарт не змінив розстановку сил, лише у хвості гонки Алонсо атакував гонщиків нових команд. Пелетон розтягувався.

Положення на 10-му колі: Веббер - Феттель - Кубіца - Масса - Хемілтон - Баррікелло - Шумахер - Росберг - Ліуцці - Сутіл - Буемі - Петров - де ла Роса - Кобаяші - Альгерсуарі - Ковалайнен - Глок - Труллі - Алонсо - ді Грассі - Чандхок - Сенна.

До 16-го кола Алонсо обігнав гонщиків нових команд, а на 18-му Хемілтон відвідав бокси, отримавши комплект шин Medium, і повернувся на трасу перед Фернандо. У іспанця, що стартував з піт-лейн, з'явився непоганий шанс заробити очки - їхати у бокси необхідності не було, Скудерія обслужила гонщика при автомобілі безпеки, а суперників ще чекав піт-стоп. Питання було в тому, чи витримає комплект Medium майже повну дистанцію гонки?

На 20-му колі бокси відвідали Масса, Баррікелло, Шумахер, Ліуцці, на піт-стопі Міхаель випередив Рубенса. На 22-му колі піт-стоп провели Кубіца і Петров, на 23-му - Феттель, Сутіл і Веббер. Педро де ла Роса зупинив машину в боксах через втрату тиску в системі гідравліки, а Тімо Глок - на трасі через проблеми з підвіскою.

На 28-му колі зупинилися Лукас ді Грассі і Каму Кобаяші - Virgin Racing і Sauber вибули з боротьби в повному складі. Що піднявся на друге місце Росберг провів піт-стоп, після якого поступився групі лідерів, в якій опинився і Алонсо.

На 31-му колі Рубенс Баррікелло серйозно розбив болід на вході в поворот Massenet, а росіянин Віталій Петров проколов праву задню шину - пілоту довелося їхати в бокси, на трасу знову виїхав автомобіль безпеки.

Порядок гонщиків на рестарт: Веббер - Феттель - Кубіца - Масса - Хемілтон - Алонсо - Шумахер - Росберг - Сутіл - Ліуцці - Буемі - Альгерсуарі - Петров - Ковалайнен - Сенна - Чандхок - Труллі.

На 43-му колі знову виїхав автомобіль безпеки, але цього разу не через аварію - у третьому повороті відкрилася кришка люка дренажної системи. Ремонтна бригада спрацювала оперативно, через коло був оголошений рестарт, який не змінив положення гонщиків.

На 61-му колі Ковалайнен і Сенна зупинили боліди в боксах. На 74-му місці Чандхок і Труллі зіткнулися в Rascasse - жоден з болідів нових команд не зміг дістатися до фінішу, хоча ці гонщики будуть класифіковані. Вчетверте раз виїхав автомобіль безпеки. Росіянин Віталій Петров заїхав у бокси і заглушив болід.

Автомобіль безпеки залишив трасу перед фінішем гонки, і на останніх метрах дистанції Шумахер випередив Алонсо, коли машину іспанця повело убік на розгоні.

Гонку впевнено виграв Марк Веббер. Це друга перемога поспіль і четверта в кар'єрі австралійця, команда Red Bull завоювала другий у цьому сезоні дубль, третім фінішував Роберт Кубіца.

Ситуація в чемпіонаті стала ще більш напруженою, але Red Bull Racing і його гонщики залишають Монако лідерами сезону.