Гонщик Red Bull виграв кваліфікацію Гран-прі Бахрейну

Пілот Red Bull Себастьян Феттель виграв кваліфікацію Гран-прі Бархейну. Міхаель Шумахер - 7-й.

Кваліфікацією Гран-прі Бахрейну розпочався чемпіонат світу-2010 у Формулі-1.

Право стартувати з поул-позиції завоював Себастьян Феттель (Red Bull), а другий і третій результати показали гонщики Ferrari Феліпе Масса та Фернандо Алонсо. Семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер (Mercedes GP) стартуватиме з сьомої позиції.

Тепер детальніше про кваліфікаційні сесії.

У першій кваліфікаційній сесії протокол очолив Фернандо Алонсо, що проїхав коло за 1:54.612. З подальшої боротьби вибули Хайме Альгерсуарі, Тімо Глок, Ярно Труллі, Хейккі Ковалайнен, Лукас ді Грассі, Бруно Сенна і Карун Чандхок.

Проблеми трьох нових команд були передбачувані, а компанію їм у зоні вильоту склав молодий гонщик Toro Rosso. Росіянин Віталій Петров показав у першій сесії 12-й час, поступившись поляку Роберту Кубіці трохи більше шести десятих.

У другій сесії швидкості зросли, Себастьян Феттель очолив протокол, проїхавши коло за 1:53.883, і відразу вісім гонщиків вийшли з 1:55. У фінал кваліфікації не потрапили Рубенс Баррікелло, Вітантоніо Ліуцці, Ніко Хюлкенберг, Педро де ла Роса, Себастьєн Буемі і Віталій Петров. Росіянин замкнув протокол другій сесії.

У десятці кращих боротьбу за поул вели представники чотирьох найсильніших команд - Red Bull, Ferrari, McLaren і Mercedes, компанію їм склали Адріан Сутіл і Роберт Кубіца.

Розроблена командами стратегія перегонів уже в суботу позначилася на виборі шин - цього року десятка кращих повинна стартувати на тому ж комплекті, на якому вдалося показати найкращий час. У більшості команд вибрали гуму SuperSoft для фінальної серії кіл.

Перший поул сезону 2010 року завоював Себастьян Феттель, проїхавши коло за 1:54.101. Слідом за німцем стартують два гонщики Ferrari та Льюїс Хемілтон. Чемпіон світу 2010 року Дженсон Баттон почне гонку з восьмої позиції. А протистояння Ніко Росберга та Міхаеля Шумахера в Бахрейні закінчилося на користь молодого гонщика.

Феттель завоював шостий поул у кар'єрі, і чотири рази йому вдалося втілити перше місце на старті в перемогу, але розстановка сил у першій гонці сезону-2010 залежить від безлічі факторів.