Греція здобула історичну перемогу на чемпіонаті світу (відео) Спорт 17 червня, 19:53
Греки забили перший гол і здобули першу перемогу на чемпіонатах світу.

Збірна Греції здобула вольову перемогу над командою Нігерії у другому турі чемпіонату світу з футболу. Для греків - це історична подія. Адже вони забили перший гол і здобули першу перемогу на чемпіонатах світу (у 1994 році елліни програли три матчі з загальним рахунком 0:10).

Це був цікавий матч, в якому обидві команди показали комбінаційну гру на високих швидкостях. Єдине, чим футболісти грішили, це тринканням гольових моментів.

Рахунок на 16-й хвилині відкрив Уче Калу. Півзахисник зі штрафного з лівого флангу закрутив м'яч у напрямку воріт. Голкіпер греків Цорвас не зреагував на удар/подачу, понадіявшись на захисників, і м'яч влетів у дальній кут.

На 33-й хвилині стався епізод, який істотно вплинув на хід гри. Півзахисник російської "Аланії" Сані Кайта не за правилами атакував Торосідіса за межами поля. Грек спровокував суперника і нігерієць замахнувся на нього ногою. Грек відразу впав, наче його вдарили кувадлою. Арбітр відправив Кайта відпочивати.

Отто Рехагель відразу замінив захисника на форварда і греки нарешті прокинулися. Під кінець тайму елліни створили три гольових моменти біля воріт Еньями, останній з якиз завершився взяттям воріт. Кацураніс прийняв м'яч на лінії карного майданчика, після чого відкотив під удар Салпінгідісу. М'яч рикошетом від ноги Харуни влетів у ворота нігерійців. Без шансів для Еньями виправити ситуацію.

Цікаві події трапились на 59-й хвилині. Нігерійський захисник Йобо, перериваючи подачу, скинув м'яч Гекасу і той завдав удару з шести метрів, але потрапив у Еньяму. Нігерійці моментально організували контратаку. Обасі з Якубу вийшли вдвох на захисника. Якубу отримав пас і наніс обвідний удар. Цорвас проявив дива реакції і відбив удар... прямо на Обасі. А нігерієць не влучив у порожні ворота.

На 69-й хвилині вже Еньєма показав майстерність, відбивши небезпечний удар Самараса головою. Та через дві хвилини грекам вдалося забити другий гол. Ціоліс пальнув по воротах з дальньої дистанції. Еньяма невдало відбив м'яча перед собою і, Торосидіс холоднокровно покарав нігерійців за помилку воротаря.

У час, що залишився, греки були ближче до треього м'яча, ніж нігерійці до того, щоб зрівняти рахунок. А на третій компенсованій хвилині Еньяма зробив ще один дивовижний сейв. Ціоліс завдав удар з-за меж карного майданчика і голкіпер у красивому стрибку витягнув м'яч з дальнього кута.

Після двох турів Аргентина одноосібно очолює групу. Друге місце у корейців, третє - у греків (обидві команди мають по три очки і різницю м'ячів "мінус 1", але корейці забили більше м'ячів). Аргентина на 99,9 відсотків у 1/8 фіналу. Що стосується другої команди, то тут можливі варіанти.

Додамо, що у третьому турі Аргентина грає з Грецією, а Південна Корея - з Нігерією.