Іспанці – чемпіони Європи з волейболу

Спорт 17 вересня, 2007, 10:15 351
Господарі ЧЄ з волейболу, російська збірна програла у драматичному фінальному матчі турніру іспанцям у п'яти партіях.

Іспанія - чемпіон Європи з волейболу
Іспанці - чемпіони Європи!
Чоловіча збірна Росії не зуміла на своєму майданчику стати переможцем чемпіонату Європи з волейболу, який в неділю завершився в московському спорткомплексі "Олімпійський". У фінальному матчі росіяни в п'яти сетах поступилися команді Іспанії - 2-3.

Росіяни невпевнено почали матч, "подарувавши" іспанцям декілька необов'язкових очок. Команда Іспанії не дозволила росіянам наблизитися, і, упевнено діючи на блоці, довела стартову партію до перемоги - 25:18.

Родрігес
Гравець іспанської збірної Ісраель Родрігес з трофеєм.
Другий сет команда Володимира Алекно виграла 25:20, зрівнявши рахунок по партіях. Третя партія фіналу почалася у в'язкій боротьбі: команди не відпускали суперників вперед більш ніж на пару очок.

В середині партії "пішла" подача у лідера росіян Семена Полтавського, і господарі до другої технічної перерви повели 16:14.

Після цього кінцівка, здавалося б, вдалася Іспанії, яка вигравала 24:21. Але тут "увімкнулася" подача Олексія Остапенко, і росіяни зуміли вирвати перемогу в сеті - 26:24 - і вперше в матчі вийти вперед - 2-1 по партіях.

У четвертому сеті знову боротьба йшла очко в очко, до самого останнього моменту. Росіяни мали матч-бол, але не змогли використати його. Іспанці виграли затяжну партію з рахунком 30:28 і зрівняли рахунок у фіналі - 2-2. Доля "золота" чемпіонату Європи розв'язувалася на тай-брейку.

Росія - Іспанія
Гільєрмо Фаласка проти Олександра Косарєва.
Нервова кінцівка четвертої партії і упущена можливість перемогти позначилася на росіянах, які невдало почали тай-брейк - 2:5, а потім 3:7 і 4:9 до зміни сторін. Росіяни скоротили відставання до мінімуму - 12:13.

Іспанці за рахунку 12:14 мали два матч-боли, але росіяни змогли відіграти їх - 14:14. І знову іспанці повели 15:14, але тепер уже матч-бол не упустили. Іспанія перемогла з рахунком 3-2 (25:18, 20:25, 24:26, 30:28 і 16:14), завоювавши першу медаль в своїй історії на європейських чемпіонатах - і одразу ж "золото".

Бронзові нагороди чемпіонату Європи-2007, який проходив в Москві і Санкт-Петербурзі, завоювали волейболісти Сербії, які в суперечці за третє місце переграли команду Фінляндії - 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:16).

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами РИА Новости / К.К.