Історична перемога російського футболу

Спорт 18 жовтня, 2007, 09:27 339
Спірний пенальті, призначений іспанцем Канталехо, може вплинути на розподіл місць відбіркової групи Е Євро-2008.

Збірна Росії обіграла збірну Англії у вирішальному матчі відбіркового турніру Євро-2008 в групі Е. Команда Гуса Хіддінка, програючи по ходу матчу, зуміла вирвати перемогу з рахунком 2:1. Цей результат означає, що російська команда зберігає хороші шанси на попадання у фінальну частину чемпіонату Європи.

Тепер у збірної Росії 21 очко після десяти проведених матчів, і поки команда залишилася на третьому місці в групі. Попереду збірні Хорватії (26 очок, 10 матчів) і Англії (23 очки, 11 матчів). Ці команди в листопаді зіграють між собою.

Російській збірній залишилося зіграти матчі з командами Ізраїлю і Андорри. У разі перемоги в обох зустрічах команда Хіддінка незалежно від результатів інших зустрічей стане учасником Євро-2008.

Гра в "Лужниках" проходила з територіальною перевагою збірної Росії, проте в першому таймі англійці діяли гостріше. Вони менше володіли м'ячем, але набагато швидше доставляли його до воріт російської команди.

На 29-й хвилині після зкидки головою у виконанні Майкла Оуена, Уейн Руні, який повернувся до складу англійської збірної, вразив ворота Володимира Габулова.

Росіяни не могли поставити в безвихідь оборону суперників, хоча у Дініяра Білялетдінова був момент для того, щоб забити: після передачі Андрія Аршавіна. він опинився у вигідній позиції, але його удар довівся в одного із захисників. Небезпечного удару завдавав і Костянтин Зирянов, але його удар парирував воротар Пол Робінсон.

У перерві матчу і на початку другого тайму Хіддінк вніс зміни в склад: замість Василя Березуцького і Олександра Кержакова на поле вийшли спартаківці Дмитро Торбинський і Роман Павлюченко.

З їх виходом на поле натиск на ворота англійців посилився, і на 69-й хвилині після передачі Аршавіна на ударну позицію виходив Зирянов, але того на вході у в штрафну збив Руні, причому порушення починалося ще за метр до лінії штрафного майданчика.

Але іспанський рефері Луїс Медіна Канталехо призначив пенальті, який впевнено реалізував Павлюченко. Цей неоднозначний епізод, який після матчу викликав обурення головного тренера англійців Стіва Макларена, виявився переломним в цьому матчі.

Росіяни посилили натиск на ворота Робінсона, і на 73-й хвилині той же Павлюченко (кращий снайпер чемпіонату Росії) вдало зіграв на добиванні і вивів російську збірну вперед. Рахунок 2:1 зберігся до закінчення матчу, хоча обидві команди мали нагоди для того, щоб забити ще.

Росія - Англія 2:1

Голи: Павлюченко, 69-пен., 73 - Руні, 29

Росія: Габулов, В.Березуцький (Торбинський, 46), Ігнашевич, Анюков, О.Березуцький, Семшов, Жирков, Зирянов, Билялетдінов, Аршавін (Колодін, 90), Кержаков(Павлюченко, 58)

Англія: Робінсон, Річардс, Лескотт (Лемпард, 80), Фердінанд, Кемпбелл, Д.Коул (Крауч, 80), Райт-Філліпс (Даунінг, 80), Джеррард, Беррі, Оуен, Руні

Суддя: Канталехо (Іспанія)

Євро-2008: Росія - Англія

Спорт 18 жовтня, 2007, 00:00

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Lenta.ru / К.К.