Калініченко: Україні ніколи не стати великою футбольною державою

Максим Калініченко© fcdnipro.ua
Спорт 4 лютого, 2010, 14:40 3162 9
Максим Калініченко вказав особливості чемпіонату України у порівнянні з провідними європейськими чемпіонатами.

Півзахисник "Дніпра" Максим Калініченко вказав особливості чемпіонату України у порівнянні з російським та провідними європейськими чемпіонатами.

"В Україні дуже важко битися з "Динамо" і, в меншій мірі, з "Шахтарем". "Динамо" люблять всі: від двірника до президента - і часто шукають тільки хороше. Не знаю, як правильно сформулювати ... От дивимося ми різні аналітичні аналітичні, і нам 40 хвилин розповідають про скандал Данілова з кимось, а про матч "Дніпро" - "Металург" Донецьк - тільки три хвилини, і то у швидкій нарізці. У той же час сюжети про прохідні ігри "Динамо" і " Шахтаря "займають по 5-7 хвилин з коментарями всіх моментів. Незрозуміло, чим ми гірші?!

Ніколи не стати нам великою футбольної державою, маючи два клуби в явному фаворі. Усе подається так, що тільки два клуби на щось здатні і чого щось варті. Це незрозуміло, і це дратує.

Освітлення футболу в Росії пішло далеко вперед у порівнянні з Україною. Є стадіони, є показ. Ще коли отримав першу травму коліна, ми потрапили з Дмитром Парфьоновим на гру в Леверкузені. Трибуни заповнені вщерть, в перерві шоу, по рядах розносять хот-доги - люди прийшли сім'ями, як на свято. А футбол - ніякий. Ми на стадіоні практично заснули. Увечері ж дивимося по телевізору огляд туру - чи не найкраща гра! Зробили таку нарізку, що відірватися неможливо. Моменти наче з інших матчів вирізали. Ось що означає показ. Подивився цей сюжет телеглядач - і, напевно, пошкодував, що на стадіон не потрапив. Тому і прийде на наступний матч. А у нас в деяких містах мало не з однієї камери з космосу звідкись всю гру показують. Та й то можуть крупно знімати одного футболіста, а в цей час гол забивають. І повтор чекаєш по 50 хвилин. Як глядача таким показом на футбол привабиш? Та людина подивиться і зрадіє, що не пішла на стадіон, а вдома спокійно пивка в теплі випив.

В Україні не дають робити багато чого, що дозволяють в Росії та інших чемпіонатах. У нас брак майстерності компенсують великим бажанням і фізичною силою. Тому як було важко грати, так і залишилося. Руки-ноги відривають. Ось недавно дивився матч чемпіонату Іспанії між "Атлетіко" і "Севільєю", так там на 90-й хвилині гол забили: у воротарській при подачі штрафного стояв один гравець, навколо нього жодного захисника. У нас би вже чиясь голова докотилася б до воріт, але м'яч б винесли. Дуже важко в Україні грати. Але тому й цікаво", - підсумував Калініченко.

Алієв загубив сумку з формою "Локомотива"

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами ФК "Дніпро" / А.Р.