Канада перемогла США у фіналі Олімпійського турніру

Канада - США - 3:2© AFP
Спорт 1 березня, 2010, 02:02 2261 2
На Олімпіаді у Ванкувері розіграно останній комплект нагород. "Золото" у змаганні хокеїстів дісталося Канаді.

Збірна Канади виграла хокейний турнір на Олімпійських іграх у Ванкувері. У фінальному матчі канадці перемогли збірну США з рахунком 3:2.

Авторами голів у складі переможців стали Джонатан Тейвз, Корі Перрі і Сідні Кросбі. У складі американців відзначилися Раян Кеслер і Зак Парізе.

Тейвз відкрив рахунок на 13-й хвилині. На 27-й хвилині Перрі подвоїв перевагу канадської команди. Однак через п'ять хвилин один гол відіграв Кеслер. Після його кидка воротар канадців Роберто Люонго не зміг зафіксувати шайбу.

Рахунок, що влаштовував збірну Канади, зберігався до останньої хвилини, проте американцям вдалося перевести гру в овертайм. Головний тренер американців Рон Уілсон замінив воротаря Раяна Міллера на шостого польового гравця, і за 25 секунд до кінця третього періоду Зак Парізе зрівняв рахунок.

В овертаймі, що проводився у форматі "4 на 4" успіху домоглися канадці. Форвард "Піттсбург Пінгвінс" Сідні Кросбі забив вирішальний гол на восьмій хвилині додаткового періоду.

Бронзу олімпійського хокейного турніру виграла збірна Фінляндії, яка в матчі за третє місце перемогла Словаччину із рахунком 5:3. По ходу матчу фіни поступалися 1:3, проте зуміли змінити хід матчу.

Золота медаль, завойована хокеїстами, стала 14-ю для олімпійської збірної Канади на Іграх-2010. Канадці виграли медальний залік вперше в історії зимових Олімпійських ігор.

При цьому збірна Канади перевершила абсолютний рекорд за кількістю золотих нагород, завойованих однією країною на зимовій Олімпіаді. Раніше 13 медалей вигравали представники збірної СРСР (у 1976 році в Інсбруці) і Норвегії (у 2002 році в Солт-Лейк-Сіті).

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами Lenta.ru / А.Р.