Канчеллара захопив лідерство на "Турі"

Спорт 9 липня, 2007, 13:38 262
Найпрестижніша велогонка "Тур де Франс" вперше в історії стартувала у центрі Лондона - на Трафальгарській площі.

Лондон
"Тур де Франс-2007" стартував у Лондоні
Швейцарець Фабьєн Канчеллара з команди CSC став переможцем прологу "Тур де Франс-2007". У гонці на вісім кілометрів з роздільним стартом Канчеллара випередив німця Андреаса Клодена (Astana) і американця Джорджа Хінкейпі (Discovery Channel).

В неділю учасники "Великої петлі" подолали 203 кілометри між Лондоном і Кентербері по живописній території графства Кент. До фінішної межі гонщики підійшли єдиною групою, і кращий спурт вдався 35-річному Роббі Макьюену

Ця перемога стала 12-ю на етапах "Тура" для австралійця, який за 23 кілометри до фінішу потрапив в завал, але знайшов в собі сили не тільки дістатися до фінішу, але і виграти етап. У загальному заліку велобагатоденки лідерство зберігає швейцарець Фабіан Канчеллара.

Цей етап сміливо може записати собі в актив і українець Андрій Гривко. Наш спортсмен, який виступає за команду Milram, став однією з найпомітніших діючих осіб першого етапу.

Канчеллара
Перший лідер "Тур де Франс-2007" - Фабьєн Канчеллара
Гривко був активний в атаках і відмінно працював на спринтерських відрізках. Андрій заробив перші очки в гірському заліку і зміг піднятися в класифікації молодих гонщиків на 4-е місце.

Після першого етапу в генеральній класифікації Гривко займає 14-е місце. Ярослав Попович поки що займає 48-е місце.

Макьюен
Австралієць Роббі Макьюен виграв перший етап "Тура"
Проведення у Великобританії як прологу, так і першого етапу велогонки було приурочене до других роковин лондонських терактів 7 липня 2005 року, жертвами яких стали 52 людини.

Починаючи з понеділка, маршрут велогонки проляже вже по території країн континентальної Європи. Другий етап почнеться у французькому портовому місті Дюнкерк, а завершиться в Генті - адміністративному центрі бельгійської провінції Східна Фландрія.

За 23 дні веломарафону гонщики мають покрити 3550 кілометрів дорогами Великобританії, Франції, Бельгії та Іспанії. Гонка буде розбита на 20 етапів, що містять у собі 11 рівнинних, 6 гірських, 2 індивідуальні, з роздільним стартом, а ще один пройде по середньогір’ю. Велосипедисти мають подолати 21 підйом вищої, першої і другої категорії складності.

Лендіс
Флойд Лендіс
Фаворитом "Тур де Франс" вважається казахстанська "Астана" та її капітан Олександр Вінокуров. Він п’ять разів брав участь у "Великій петлі" і досяг на французьких дорогах серйозних успіхів. У 2003 році Віно уперше виграв етап веломарафона і фінішував третім. А позаторік він посів у загальному заліку п’ятий рядок і двічі відзначився перемогами на етапах.

У 2006 році Вінокуров не стартував, тому що "Астану", створену на базі групи Liberty Seguros, яка оскандалилася, не допустили до участі на "Турі".

Нагадаємо, що світ велоспорту останнім часом систематично потрясають допінгові скандали. Дотепер незрозуміла доля переможця Тура-2006 Флойда Лендіса

Лендіс намагається захистити своє добре ім’я всіма доступними способами. Днями американський велогонщик випустив книгу, озаглавлену "Позитивна брехня або правда про те, як я виграв "Тур де Франс".

Гривко
Андрій Гривко (у блакитній формі) був дуже активним на першому етапі "Тур де Франс-2007"
"Те, що відбувається зі мною та з іншими спортсменами - це свавілля. Мені важко захищатися тому, що чиновники відмовляються надавати інформацію. Ми витратили біля мільйона доларів просто на те, щоб з’ясувати, у чому конкретно мене обвинувачують", - поскаржився Флойд Лендіс.

Допінгові скандали торік вибухнули не тільки після "Тура", але і до нього - за підсумками грандіозної "Операції Пуерто" декількох гонщиків, у тому числі зоряних Яна Ульріха та Івана Бассо просто не допустили до старту на "Великій Петлі".

Про скандально відомого доктора Фуентесе вже складають легенди - сищики стверджували, що нечистий на руку медик постачав допінгом не тільки свою велокоманду Liberty Seguros, але і знайомих велосипедистів із сусідніх груп. Утім, докази, більшою частиною, непрямі - гонщики згадувалися лише в паперах Фуентеса.

У результаті тих подій Ульріх завершив кар’єру, а Бассо після Джиро-2007 дискваліфікували на два роки.

До слова, веломарафон дорогами Італії підкосив плани Алессандро Петаккі на завоювання зеленої майки кращого спрінтера. Гонщик Milram проведе поза велоспортом один рік як покарання за підвищений вміст у крові протиастматичного препарату сальбутамола.