"Карпати" вдев'ятьох зіграли внічию зі збірною EFA

Кузнецов забив перший гол "Карпат" у 2011 році© fckarpaty.lviv.ua
Спорт 25 січня, 2011, 23:17 2281 2
Підопічні Олега Кононова зіграли в результативну нічию 2:2 з командою EFA, сформованою з вільних агентів Профспілки футболістів Іспанії.

Львівські "Карпати" зіграли свій перший товариський матч на тренувальному зборі в Іспанії. Підопічні Олега Кононова зіграли в результативну нічию 2:2 з командою EFA, сформованою з вільних агентів Профспілки футболістів Іспанії, простіше кажучи "безробітних футболістів".

Для українців все почалося здорово – "Карпати" після першої атаки заробили кутовий. Кожанов подав, а Кузнецов у красивому стрибку випередив голкіпера – є перший гол на зборах.

Доволі швидко "Карпати" забили другий гол. Тут повна заслуга Ігоря Худоб’яка, який у центрі поля отримав м’яча від Голодюка, трохи пройшов вперед і досить несподівано пробив – круглий полетів у дев’ятку, а воротарю не допоміг навіть відчайдушний стрибок.

Здавалося, що команда вільних агентів зламалася психологічно. Їхні дії стали невпевненими, вони часто помилялися і не встигали за швидшими карпатівцями. У свою чергу, форварди не соромилися бити по воротах – кілька разів прикладалися Лукас, Худоб’як та Голодюк. Що важливо, м’ячі, як правило, летіли у ворота, а не вище них.

Іспанці почали грати на грані фолу, а потім і взагалі перейшли всі межі. Повний дозвіл на це іспанці отримали від суддів, які іноді не встигали за розвитком подій, а іноді просто байдуже відверталися. Ясна річ, що це не могло не вплинути на карпатівців. "Зелено-білі" також правила порушували, але грубо не грали. Натомість у відповідь постійно отримували ззаду по ногам.

Першим не витримав Федецький – на свому рідному фланзі у боротьбі йому дісталося від суперника, а коли свистка ніхто не почув, Артем навмисне зачепив іспанця за ногу. Суддя в принципі міг відразу вилучати карпатівця, але сутичка, яка спалахнула відразу ж після фолу змусила арбітра обмежитися попередженням. Правда, Артем не довго протримався – за кілька хвилин він знову побачив перед собою жовту картку і пішов до роздягальні.

На той час рахунок уже був рівним. Щойно Віталій Руденко замінив у рамці Андрія Тлумака, як відразу ж пішла атака іспанців по лівому фланзі. Здалося, що м’яч вийшов за межі поля, але суддя гру не зупинив. Нападник "безробітних" прострілив, Руденко зміг зачепити круглого, але той відлетів просто на ногу супернику, який розстріляв дальній кут.

А згодом, власне, і був той самий фол Федецького на фланзі. Після того, як пристрасті вляглися, іспанці подали штрафний – карпатівці не розібралися хто кого має тримати – у результаті нападник добре пробив головою під поперечину – і це вже 2:2. Відразу ж чергова атака, знову удар головою, але цього разу Руденко дістав у стрибку практично мертвого м’яча, який летів у дев’ятку.

"Карпати" могли вийти вперед ще до перерви. Кілька разів по флангу непогано проходив Лукас. Але наразі все ще відчувається його незіграність з партнерами – інколи він брав на себе ініціативу, коли можна було пошукати вільних партнерів.

А найреальніший момент "Карпати" створили перед самою перервою. Худоб’як накрутив у штрафному кількох суперників і грамотно навісив на голову Кузнецову. Сергій пробивав головою метрів з десяти. Мяч розминувся зі стійкою.

На перерву команди пішли у рівних складах – замість вилученого Федецького на поле вийшов Степан Гірський. Це нормальна практика – перед грою тренери домовляються, що у разі вилучення виходить інший гравець, ніби відбулася проста заміна. Але у перерві виникли проблеми. Судді вперлися – вони вимагали, щоб "Карпати" грали вдесятьох! Жодні докази тренерів обидвох команд їх не переконали.

Закінчилося усе тим, що трійка просто розвернулася і пішла з поля. А це аж ніяк не входило у плани "Карпат" - не допустимо зривати підготовчий процес. Довелося піти суддям на поступки і Олег Кононов був вимушений забрати з поля одного гравця. Найближче до тренера стояв Сергій Кузнецов, тож саме він і повернувся на лаву запасних.

На початку другого тайму Тіаго завдав непоганого удару низом – воротар відбив на кутовий, після якого злету пробивав Ярослав Мартинюк - неточно.

Руденко ж виручив команду після сильного удару здалеку, а Богатінов, який замінив його за півгодини до кінця гри, так само надійно грав на виходах. Правда, особливої роботи в нього не було – незважаючи на чисельну більшість, іспанці переважно захищалися.

І це при тому, що гра проти "Карпат" стала для них четвертою за останній час. Окрім нульової нічиєї з "Дніпром", вільні агенти перемогли бременський "Вердер" 2:1 та зіграли внічию з іспанським "Еркулесом". Тобто "безробітні" вже, очевидно, вийшли на пік своєї форми.

"Карпати" ж продовжували атакувати. Прекрасна нагода забити була в Тараса Петрівського, але він не зміг у падінні підробити м’яча.

Здавалося, що от-от - і "зелено-білі" таки дотиснуть свого суперника. Але у всіх епізодах іспанський воротар був на висоті.

Наприкінці матчу "Карпати" залишились вдев'ятьох. Молодий Степан Гірський обіграв оборонця і вже мав намір віддати передачу у центр. Зробити це йому не вдалося – опонент відверто ударив його по ногах. Проте суддя навіть бровою не повів – вільний удар.

А за кілька хвилин Гірський зіткнувся у центрі поля з гравцем супеника. Суддя зафіксував порушення правил, Степан відвернувся і побіг на свою позицію. Але ображений вільний агент узяв м’яча і кинув його в потилицю карпатівцю. Ясна річ, той не став терпіти таке хамство, підійшов до іспанця, але руки тримав при собі. Несподівано 14-й номер суперника ударив лобом Гірського в голову, але відповісти Степану не дали партнери, які відвели його подалі. Арбітр, ясна річ, показав іспанцю червону картку, а потім побіг до українця з тими самими намірами.

2:2 - зважаючи на попередні результати "безробітних" іспанців, такий рахунок є прийнятним для "Карпат".

На наступному тижні "Карпати" візьмуть участь на турнірі Copa del Sol.

Товариський матч

Бенідорм.  Estadio Municipal Guillermo Amor

"Карпати» (Львів, Україна) – EFA (Іспанія) – 2:2

Карпати (1-й тайм): Тлумак (Руденко, 31), Ощипко, Тубіч, Мілошевіч, Федецький (Гірський, 44), Ґодвін, Худоб’як, Голодюк, Лукас, Кожанов, Кузнецов

Карпати (2-й тайм): Руденко (Богатінов, 61), Гірський, Мілошевіч (Балажіц, 62), Тубіч, Петрівський (Габовда, 76), Мартинюк, Гурулі (Тістик, 76), Ткачук, Зеньов (Кополовець, 70), Тіаго (Гудима,76)

1:0 Сергій Кузнецов, 3
2:0 Ігор Худоб’як, 18