Коли одна хвилина вирішує все…

Спорт 29 листопада, 2007, 09:41 327
Гол, пропущений "Шахтарем" на останній доданій хвилині матчу у Глазго, скоріш за все коштуватиме "гірникам" виходу до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів.

Донаті
Массімо Донаті приніс перемогу "Селтіку" вже у доданий час матчу.
Поїздка до Шотландії для донецького "Шахтаря" скінчилася поразкою від "Селтіка" у п'ятому турі групового етапу Ліги чемпіонів з рахунком 1:2.

Згубила підопічних Мірчи Луческу стара хвороба: вирішальний м'яч "гірники" пропустили на останніх секундах поєдинку - буквально в останній атаці Айден Макгіді зробив навіс, а Массімо Донаті рикошетом від Томаша Хюбшмана відправив м'яч у ворота Андрія Пятова.

А починався матч вельми оптимістично для гостей. Груба помилка в обороні дозволила гостям відкрити рахунок вже на 4-й хвилині: центральний захисник Джон Кеннеді не справився з дальнім пасом Хюбшмана і зрізав м'яч прямо на Брандао, який із вдячністю скористався подарунком.

План "Селтіка" на гру терпів крах прямо на очах: вже після чверті години гри через травму поле покинув Лі Нейлор, через що Полу Хартлі довелося відійти в оборону, а на заміну вийшов Донаті.

На 22-й хвилині Макгіді пішов від пари захисників і вивів на оперативний простір Скотта Макдональда, який вистрілив вище воріт. Інший форвард, Ян Веннегоор оф Хесселінк, був ближчим до мети, проте і він не зумів влучити в створ воріт після навісу Гері Келдвелла з правого флангу.

Не залишався у боргу і "Шахтар" - Даріо Срна пробив поряд з лівою штангою, а Брандао і зовсім не використав два відмінні моменти. Спочатку у ближньої штанги його удар заблокував Кеннеді, а після кутового, який був поданий через кілька секунд, Артур Боруц якимсь чудом врятував свої ворота після удару бразильця головою.

Потім поле через травму коліна довелося покинути і Кеннеді, замість якого вийшов Стівен Пресслі.

Здавалося б, гол Брандао і дві вимушені заміни повинні були зламати "Селтік", але натомість підопічні Мірчи Луческу пропустили абсолютно необов'язковий гол.

Срна і Чигринський пішли на один і той же довгий пас, направлений до штрафної "Шахтаря", і в результаті м'яч потрапив до Ярошика, який з гострого кута потужним ударом пробив Пятова.

Майже відразу ж колишній гравець ЦСКА міг зробити дубль, проте м'яч після його удару головою зблизька на лічені сантиметри розминувся зі штангою.

У другому таймі господарі нарешті стали володіти м'ячем принаймні не менше "Шахтаря", який явно вирішив концентруватися на контратаках. Ця тактика цілком могла себе виправдати - на 65-й хвилині Жадсон зробив ривок вперед з півзахисту, але послав м'яч повз ворота.

В останні хвилини господарі влаштували фінальний штурм, і в результаті Донаті опинився в штрафній гостей в потрібний час і в потрібному місці, ставши героєм "Селтіка".

Цією поразкою "Шахтар" значно погіршив свої шанси на вихід до 1/8 фіналу ЛЧ. Тепер клуб з Донецька може добитися цього лише за однієї умови: якщо обіграє наступного тижня в Донецьку "Бенфіку", а "Мілан" при цьому на своєму полі виграє у "Селтіка". Але зазначимо, що для першого місця в групі "Мілан" влаштовує нічия...

Для третього місця у групі "Шахтарю" буде достатньо не програти португальцям.

ЛЧ: "Селтік" - "Шахтар"

Спорт 29 листопада, 2007, 00:00

Відправити другу Надрукувати Написати до редакції © За матеріалами uefa.com / Наш спорт / iPlus / К.К.